Opel astra ses sorunu

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçi tıkırtı şeklinde söylemişsiniz ama şöyle diyeyim 2003 sedan Astra aracımızda da bagajdan gıcırtı şeklinde bir ses gelirdi. Çok üzerine düşmezdim ama abim bagaj kapağının yaylarından geliyor derdi. Bir kontrol edin isterseniz yayları. Bagaj kapağını açıkken hafifçe sağa sola oynatmayı deneyin.
Bir de bagaj kapağının oturduğu olukların üzerinde ayar lastikleri var. Onları bir kontrol edin, onlarda ses yapıyor olabilir.

16ADA02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkasaşlar Araç sedan astra 2003 elegance bagajdan tıkır tıkır bir ses geliyor yol taşlı oldugu zamn dan neden olabilir
benim aracım hb ama seninkinle aynı sorun olabileceğini düşünüyorum.. ben çok uğraştım bu ses için ve buldum :) bagaj kapağındaki bagaj ışığının yanmasını sağlayan swich var o ses yapıyor ;) swic.i sağ sola çevirerek sert hale getirirsen sorunun çözülecek ;) kolay gelsin :)

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sesten bende şikayetçiydim, pandizotun menteşe gibi bağlandığı iki tarafa da cırt bant sardım ses neredeyse tamamen kesildi, ancak sadece bu değil ki sorun, opel de ne arabaymış kardeşim heryerinden takır tukur şıkır şıkır ses geliyor resmen araba dans ediyor ya :mad: araba kullanırken sağdan soldan gelen sesleri dinlemekten yolun keyfini çıkaramıyorum :mad: ....

-bagaj kısmından takırtı tukurtu
-ön havalandırma panelinin meşhur cızırtısı
-torpidonun içinden ve özellikle kapaktan gelen zırıltı
-sunrooftaan gelen cızırtı
-gösterge panelinden bile zaman zaman çıtırtı geliyooo

bende böyle arabayla beraber tüm konsantrem dağılmış vaziyette dansa katılıyorum mecburen

Son düzenleme:

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelen ses bagaj kapağının iç kısmında bagaj kilidinin olduğu yerde siyah bi kapak var o da ses yapar benim ordan geliyordu sıkıştırdım kesti

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pandizotun tıkırtısı dışında hiçbirine çözüm bulamadım ancak birşeye dikkat ettim, son birkaç gümdür bu seslere pek aldırış etmiyorum zaten etsemde yapacak bişey yok şimdilik, alıştım galiba :dil: