opel astra sedan tork

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2009 model opel astra sedan easytronik sanzimanli arac satin aldim. Benim aracim 155 torka sahip ama kesinlikle performansi çok kotu. Ben bu torku yukseltebiliyoruyum mesela 200 tork yapabilirmiyim öyle bir imkan varmi ve fiyati ne olur öyle birşey yapmak istersem?:d

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullan. 200Nm tork için imkansız demek istemiyorum ancak, malesef imkansız, yeni yazılımlar var mı bi sor Astrası arkadaşlara onlar sana yardımcı olurlar... Ancak easytronic sanzımanın hantal olması normal sonuçta tam otomatik değil...

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
Merhaba arkadaşlar 2009 model opel astra sedan easytronik sanzimanli arac satin aldim. Benim aracim 155 torka sahip ama kesinlikle performansi çok kotu. Ben bu torku yukseltebiliyoruyum mesela 200 tork yapabilirmiyim öyle bir imkan varmi ve fiyati ne olur öyle birşey yapmak istersem?:d
hayırlı olsun kardeşim allah kaza bela vermesin ama acı bir durum var ortada sen 30-35 bin lira para arabadan haz alama yazılımla hallolur diye dusunuyorum.

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslinda hantal olması easytronik olmasından değil opelim beceriksizliğinden kaynaklanıyor. 2007 model civic sedan var aynı tork ve beygir gücüne sahip o da triptronik vites ama ataklığı opele göre çok iyi. ayrıcada 2010 jetta 1.4 tsi 200 torkluk bir taracım var dsg triptronik şanzıman dağa bile tırmanır çok dik yokuşları performans kaybetmeden çok rahat çıkıyor. yazılım olayına gelince 2 gun önce servise götürdüm birşeyler yuklediklerini söylediler ama birişe yaramadı aynı tas aynı hamam. :mad:

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslinda hantal olması easytronik olmasından değil opelim beceriksizliğinden kaynaklanıyor. 2007 model civic sedan var aynı tork ve beygir gücüne sahip o da triptronik vites ama ataklığı opele göre çok iyi. ayrıcada 2010 jetta 1.4 tsi 200 torkluk bir taracım var dsg triptronik şanzıman dağa bile tırmanır çok dik yokuşları performans kaybetmeden çok rahat çıkıyor. yazılım olayına gelince 2 gun önce servise götürdüm birşeyler yuklediklerini söylediler ama birişe yaramadı aynı tas aynı hamam. :mad:
O Zaman sen 1.6 motorlu corsa opc ye bak hem 1600 cc hem 190 beygir kıyaslama yaparken araçları göz önüne al biri atmosferik biri aşırı beslemeli

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullan. 200Nm tork için imkansız demek istemiyorum ancak, malesef imkansız, yeni yazılımlar var mı bi sor Astrası arkadaşlara onlar sana yardımcı olurlar... Ancak easytronic sanzımanın hantal olması normal sonuçta tam otomatik değil...

aslında sizin yazdığınızın tam tersidir gerçek olan..yani easytronik sistem tam otomatik şanzımandan daha seri daha hızlı ve çok çok daha ekonomiktir..sadece konforu eksiktir çünkü vites geçişleri düz şanzımandaki gibi belirgin hissedilir..

ben 105 hp lik hb astra kullanıyorum ve çok memnunum,hele sport tuşuyla beraber inanılmaz seri hale geliyor..hiç bir otomatik şanzıman easytronik kadar çabuk vites değiştiremez,saniyenin yüzde 3 ü kadar bir sürede vites değiştiriyor easytronik sistem..

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hondayla Opel'den aynı performansı bekleyemezsin ki iki aracında sanzıman yapıları farklıdır, ayrıca 12 senedir Opel kullanıyorum ve şunu öğrendim, Opel güvenlik adına performanstan çok şey alıyor...