Opel Astra Sedan J Bagaj Kapağının Kendiliğinden Açılması Sorunu

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 gün önce arabayı park ettik bir yere geldiğimizde arabanın bagaj kapısını açık bulduk. Allahtan bagajdan bir şey almamışlar. Şimdide sabah aracı bıraktım. Arkadan arkadaş yetişti senin bagaj kapağı açıldı diye anlamadım gitti. Acaba kumandaya farketmeden yanlışlıkla mı basıyorum yoksa araç sinyalden başka birilerinin kumandasından falan mı etkileniyor. Yada başka bir sorun mu var. Yetkili servisten randevu aldım bakalım ne diyecekler?

Aracı alalı 3-4 ay oldu 2 defa başıma geldi. Hiç böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bagajı kapatınca kilitlenme sesi geliyormu?Bagaj kapağını Elinizle açmayı denedinizmi kapandıktan sonra?Kilitle alakalımı diye...Belkide dediğiniz gibi botuna yanlışlıkla basılıyordur..Belki şase olabilir..Veya beyinle alakalıdır..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçen gün iş yerinden çıktığımda otoparka doğru yürürken benzer bir durumla karşılaştım.
Aracımın bagajı açık, arkadaşımın biri bagajdaki sandalyeyi almış oturuyor, diğer bir arkadaşım oltamı açmış asfaltta balık tutuyordu. Muhtemelen yanlışlıkla düğmesine basmışımdır. Siz de anahtarınızı cebinizde taşıyorsanız sıkışıp düğmeye basılıyor olabilir. Bir kontrol edin.Tekrar başınıza gelirse servise gidin derim...

• Beğen
Tepkiler: b.arat ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçen gün iş yerinden çıktığımda otoparka doğru yürürken benzer bir durumla karşılaştım.
Aracımın bagajı açık, arkadaşımın biri bagajdaki sandalyeyi almış oturuyor, diğer bir arkadaşım oltamı açmış asfaltta balık tutuyordu. Muhtemelen yanlışlıkla düğmesine basmışımdır. Siz de anahtarınızı cebinizde taşıyorsanız sıkışıp düğmeye basılıyor olabilir. Bir kontrol edin.Tekrar başınıza gelirse servise gidin derim...

Balıkçı adam nasılda belli oluyor benimde oltalar arabadan inmez sezon bitmeden :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagajı kapatınca kilitlenme sesi geliyormu?Bagaj kapağını Elinizle açmayı denedinizmi kapandıktan sonra?Kilitle alakalımı diye...Belkide dediğiniz gibi botuna yanlışlıkla basılıyordur..Belki şase olabilir..Veya beyinle alakalıdır..

Daha önce bakmıştım ama siz söyleyince tekrar kontrol ettim. Bagajı kapatınca değil de 4 kapı ile birlikte uzaktan kumanda ile kapatınca kilitlenme sesi ve sinyal ışığı (bir kez) görülüyor. Bagaj kapağı kapattıktan sonra açılmıyor elle de denedim. Birde bagaj kapağı tam olarak kapanmazsa iyice yukarı kalkıyor zaten yarım kapanma durumu yok. Uzaktan kumandaya da 2 saniye kadar uzun basmak gerekiyor bagajı açmak için. Yani istem dışı basmak yada basılı kalma ihtimali de düşük bir ihtimal gibi.Bakalım diğer olasılıkları değerlendireceğiz serviste.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah gene aracın yanına gittiğimde arka bagaj kapağının ardına kadar açık buldum. Bu olay en son 1-1.5 ay önce olmuştu.Site içerisinde oturduğumdan nispeten güvenilir ama bu olay hoş değil.Yetkili servisten randevu aldım ve aracı sabah bıraktım .Biraz önce telefonla aradılar yapıldı diye ama net konuşmadılar yine. Belki başkalarının kumanda frekansından etkilenebileceği söylediler. Yani yetkili servis arızayı net bulamadı.Akü kutup başlarını söktüklerini, resetlediklerini, güncellediklerini falan söylediler. Eğer gene olursa aracı bir kaç gün bırakın kapsamlı bir inceleyelim dediler. Bakalım önümüzdeki aylarda belli olacak olup, olmadığı.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Kumandadan yanlışlıkla basılıp kilitler açılsa bile 1 dk içerisinde kapılardan herhangi biri açılmazsa araç bunun yanlış sinyal olduğunu anlayıp kendini otomatik olarak kilitler zaten.

Kullandığım bir önceki araç 2009 Ford Fiestada da öyleydi, şimdi Astrada da denedim durum aynı :)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıların kilitlenmesinde sorun yok dediğiniz gibi açık kalsa bile kapıları kilitliyor. Sedanların uzaktan kumandasında ayrı bölüm var bagaj için 4 kapı ve camlardan bağımsız olarak.Yani uzaktan kumadadaki kapatma düğmesine bastığınızda 4 kapı ve bagajı kilitliyor fakat açarken aynı düğmeye bastığınızda 4 kapı veya camları açıyor, bagajı açmıyor.

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Oldukça tedirgin edici bir durum, 2015 yılında aracımı yeni aldığımda benimde başıma geldi. Ofiste güvenlikçi arkadaş arayıp aracınızın bagajı açık dedi, epey şaşırdım. Sonra evde komşu haber verdi felan ... muhtelif kereler bu durumu yaşadım. Servise gittim (İnciroğlu) , servis mekanizmayı sentetik gressle yağladı kontrol etti bir sıkıntı yok deyip yolladı. Sonra yine oldu. Anahtar evdeyken arabanın yanına gittim, ev ile araba arasında yaklaşık 60 mt varken, ters cepheden ( araçın görünmediği) eşime bagaj düğmesine basmasını söyledim, bagaj açıldı. anladım ki temasla oluyor. Anahtarı hep dikkatli taşıyorum, o günden beri olmadı ama bende hala tatmin edici bir cevap bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: Metinp ve Hasip

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kumandayı gereksiz uzun frekansta tutmuşlar benimki 150 metreden bile bagajı tam açıyor. Belki de ondandır ama ben de emin olamadım. Yetkili servis akü kutup başlarını söktü taktı, resetledim falan dedi ama bakalım. Yani bir sorun olduğunda elektrik gücünü kes bilgisayarı kapat aç mantığı... bakalım olacak mı ileriki zamanlarda belli olur olup olmadığı.