Opel astra led montaji

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
sanki biraz fazla gibi geldi ama neyse. hayırlı olsun güle güle kullanın. kaliteli ürün sonuçta

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar
Yaklaşık olarak 1 yıldan beri 2017 model astra hb kullanmaktayım. Aldığımda araç farlarinda sorun vardı ve komple sökümü gerekiyordu. Fakat is uzun diye kısa süreli icin yapıştırıcı ile yapistirmislardi ( gerci aylar oldu hala böyle kullanıyorum )
Uzun lafın kısası onceden kısa farlar yok gibiydi. Sis farıyla gidiyordum simdi nispeten daha iyi ama yetersiz. Led far ile değiştirmek istiyorum qma kapak kapanmaz diyorlar. Kisa ve uzun farlar için kapak kapanan hangi modeller vardir?
Daha önce sorduğunuz sorların hepsine çözüm buldum. İlgili yazıyı ekliyorum. Ama tam otursun orjinal kapağı değişmesin bozulmasın derseniz photon marka kullanmanızı tavsiye ederim.
Eklediğim konuda fiyat belirli fakat şuan dolar vs. yükseldiği için fiyatta ve vergi oranında değişiklik yapılmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ISO17

ISO17

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar herkese çok teşekkür ederim photon marka led tam uyum sağladı ve kapak tam kapandı far aydınlatması öncekine göre çok iyi . Kapakta kapandığı için herhangi bir sorun kalmadı uzunlar da sari kaldi onları da photon mono takabilirim çünkü kisalara taktığım biraz pahalı daha uygun birsey takmayi düşünüyorum. Yada internetten sipariş verip daha ucuza getirebilirim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

ysnsln

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önce sorduğunuz sorların hepsine çözüm buldum. İlgili yazıyı ekliyorum. Ama tam otursun orjinal kapağı değişmesin bozulmasın derseniz photon marka kullanmanızı tavsiye ederim.
Eklediğim konuda fiyat belirli fakat şuan dolar vs. yükseldiği için fiyatta ve vergi oranında değişiklik yapılmış olabilir.

merhaba,

Photon'un hangi serisi olduğunu yazabilir misin? hatta linki varsa çok sevinirim.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba,

Photon'un hangi serisi olduğunu yazabilir misin? hatta linki varsa çok sevinirim.
Merhabalar ürünün linki PHOTON tıklayıp görebilirsiniz. Bu seri ( Duo H10 SUN312) araçla tam uyumlu kapak açık kalmaz tam sığar. Bunun elbette daha üst iyi bir serisi çıkmıştır. 2 yıl oldu aracımı satalı ama alacaksanız bunu tavsiye ederim.

Nht33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Selamlar, aranıza yeni katıldım, led ampuller hakkında araştırma yapıyorum. Herkesin kafasında bir sürü soru işareti var. Yeni ampul modelleri ile ilgili bilgiler bulamadım.
Ama deneyimlerimi size aktarayım.
2016 model astra K dynamic aracımda denediğim photon marka led farlar;

photon duo H7 (Kısalar) : Beni memnun etmedi.
photon ultimate H7 (Kısalar) : Arıza uyarısı yok, far kapağı kapanıyor. Aydınlatma memnun edecek kadar iyi. (9500lümen)
Photon Milestone Black Edition H7 (Kısalar): Arıza Uyarısı verdi, far kapağı kapanmıyor ama kapağı iç taraftan köşeden biraz törpülerseniz oturabilir. Aydınlatması mükemmel (15000 lümen).
Photon Milestone Katana Edition H7 (Kısalar): Çift olarak taktım ama tek taraf arıza uyarısı verdi, aydınlatması çok iyi.
Photon Milestone Katana H1 (Uzunlar): Arıza uyarısı vermedi, kapan kapanıyor, aydınlatma çok iyi.

duo modeli çok kötü değildi ama benim için yetersizdi daha alt modellere boşa para harcamayın bile, ultimate modeli başlarılı iş görür, milestone serisi ise bariz derecede kesinlikle bir üst sınıf aydınlatma kalitesine sahip, black edition ile katana arasında farkı pek fazla hissetmedim.

Şuan kısalara milestone serisinden arıza uyarısı vermeyen bir model araştırıyorum. Test etme imkanı olan varsa paylaşabilir mi lütfen. Umarım bu bilgiler araştırma yapanlara yardımcı olur.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Photon Mileston Edition Exclusive H7 Serisini kullandım...Bir süre sonra hata veriyor ve farlardan birinde bende kısılmalar oldu...Kapaklar kapanıyor...Çok fazla ısınıyor...Bizim farlar mercekli ve dar alan olduğunda fazla ısınıp arıza verdiğini düşünüyorum...

Nht33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Photon Mileston Edition Exclusive H7 Serisini kullandım...Bir süre sonra hata veriyor ve farlardan birinde bende kısılmalar oldu...Kapaklar kapanıyor...Çok fazla ısınıyor...Bizim farlar mercekli ve dar alan olduğunda fazla ısınıp arıza verdiğini düşünüyorum...
Exclusive modeli artık satılmıyor sanırım, lakin ısınma olayı beni düşündürüyor. ledleri açtıktan 5 dk sonra soğutucu bölümüne dokunmaya kalksam heralde elim yanar. Bu ısınmadan dolayı zamanla led'in bozulması dışında başka bir sorun oluşurmu onu merak ediyorum.

youtubta bir video gördüm, izmirde bir firma kodlama ile led arıza uyarısını düzeltiyorlarmış, merak ettim araştırdım ama nasıl yapıldığına dair teknik bilgi bulamadım.

Nht33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Astra k araçlarda yaptığım tespitlere göre uzunlara takılan ampuller çalıştığı sürece hata uyarısı vermiyor ancak kısalarda watt değeri orjinal değerinden fazla veya düşük ise uyarı veriyor.
Photon ürünlerinin çoğunda kaç watt olduğu bilgisi yer almıyor ve piyasadaki satıcılar, yetkili satıcılarıda dahil olmak üzere yanlış bilgi veriyorlar.

Kendim bizzat ölçüm yaptım Milestone black edition 83 watt civarı, milestone katana edition 64 watt civarı enerji çekiyor ve buda aracın hata uyarısı vermesine neden oluyor.
Ultimate serisi kutuların üzerinde 55watt yazıyor ve test ettiğimde arıza uyarısı almadım. Yani astra k araçlara takacağınız kısalar için h7 led ampullerin watt değeri 55 watt tan uzak bir değer ise arıza uyarısı alacaksınız, bu uyarı takılan ürün 55 watt üzerinde bir enerji çekiyor ise ürün üzerinde bulunan can-bus dedikleri sistem veya sonradan sisteme bağlanan direnç veya ek ampul gibi çözümler sonuç vermeyecektir, ancak takılan ürün 55 watt değerinden az ise can-bus ile ürün 55 watt gibi çalışıp uyarı vermeyi engelleyebiliyor.
satıcıların bir çoğu ürünlerin watt değerini bilmemesine rağmen orjinal değerine yakın değerler söylüyor, denemeden almamanızı tavsiye ederim.