Opel Astra Jenerasyonuna Göre Ayrı Başlık Talebi

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra sahiplerine merhaba,

C sınıfı Kompakt model Opel Astra için düşünürsek, önce Opel için bu sınıfın babasını yani Opel Kadett’ i ele almalıyız.Opel Kadett 1936-1991 yılları arası bir çok jenerasyon çıkarmış olup, bunları tek bir Opel Kadett başlığı altında ele alabiliriz. Opel Kadett A (1963-1965 yılları), Opel Kadett B (1965-1973 yılları), Opel Kadett C (1973-1978 yılları), Opel Kadett D (1979-1984 yılları), Opel Kadett E (1984-1991 yılları)

Sonra Opel Kadett’in E’nin yerini alan birinci jenerasyon Opel Astra F (1991-1998 yılları), ikinci jenerasyon Opel Astra G (1998-2004 yılları), üçüncü jenerasyon Opel Astra H (2004-2009 yılları ), dördüncü jenerasyon Opel Astra J (2009-2017 yılları), beşinci jenerasyon Opel Astra K (2015-? yılları arası)
Ne dersiniz bence gayet uygun olur, aradığımızı elimizle koymuş gibi Jenerasyon ayrımlarında, kolaylıkla buluruz diye düşünüyorum. Tabii iş, forumu tarayıp mesajları, konuları bulan yöneticiye düşüyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Forumu ilk kurduğum günlerde bende böyle düşünmüştüm aslında sonrasında ana sayfa çok karmaşık görünecek diye bu yapıya çevirmiştim ancak bugünlerde J ve K olarak ayırmayı düşünmüyorda değilim hani :)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak etmeyin forum yapısı karışık görünmez bilhassa düzene girer diye düşünüyorum. Bundan önce 15 sene civarı kullandığım araç ve forumunda da bu düzen hakim.Zaten artık Alman Opel de Fransız PSA grubunda. (Citroen, Peugeot, Opel)
Aşağıdaki linkleri bir inceleyin bence. Kolay olur zaten forum fazla hareketli değil ve konu sayısı sınırlı.

http://www.trcitroen.com/forum/index.php

http://www.trcitroen.com/forum/citroen-c3/

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bugün bu konuyu çözeyim hocam ilgili linkten takip ederek benzerini uygulayacağım. İlginiz için teşekkür ediyorum birlikte daha aktif yapıcaz inş. burayı :)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim. Amaç istenen bilgiye vakit kaybetmeden ulaşabilmek zaten. Bilinçlenmek, konu hakkında olabildiğince bilgi ve tecrübe sahibi olmak önemli yarın servislere/tamircilere gittiğimizde gazlanmayalım.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@u.uçar hocam elden geçirdim biraz daha sizce nasıl olmuş ?

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Gözden geçirdim gayet güzel olmuş ufak tefek eksikler var biraz, maddeler halinde yazdım.

1-Forumun diğer bölümlerinde Opel Astra jenerasyonlarını ilgilendiren bazı konular, hala Opel Astra Türkiye Genel Bölümündeki ilgili Opel Astra jenerasyonları bölümüne taşınmamış. Mesela, modifiye, genel sohbet forum kuralları ve duyurular kısmında taşınması gereken konular var.

2-Opel Astra Türkiye Genel Bölümünde kronolojik sıra takip edelim.Astra K yı en üste alalım.Hemen altında ise Astra J, Astra H, Astra G, Astra F olsun.

3-Astra F( 1991-1998) diye yazan konu başlığını diğerleri gibi koyu renk yapalım.

Kolay gelsin.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu konuyla ilgili değil ama site için bende şöyle bir tavsiye verebilirim..Site rengi kırmızı ağırlıklı olursa,daha akılda kalıcı olur ve insanları çeker diye düşünüyorum..Bir kaç siteye üye oldum bazılarında yöneticilikte yaptım..Genelde hakim renk kırmızı olur..Daha sıcak bir renk olduğu için sanırım...

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel amblemi renkleri gibi de olabilir mesela krom gri, siyah, sarı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Renkler konusunda iyi kötü araştırmalarım mevcut ancak önümüzdeki ay xenforo yeni sürümüne geçmeyi planlıyorum bu nedenle bu sürümde tema değişimine girmek mantıklı gelmiyor ancak gelecekte neden olmasın önce sürümü yükseltelim :)

• Beğen
Tepkiler: Cemil