Opel Astra J Vites Geçişi

oinalkac

Kayıtlı Kullanıcı
72-Batman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2013 model Opel Astra J otomatik vites aracın vitesi D'den N'ye mandalsız da geçiyor mandala basarakta. Usta'ya sordum normalde mandala basmadan geçmez, sen sert içinde geçiyor dedi. Çok mantıklı gelmedi. Bu konuda fikri olan var mı?

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2013 model Opel Astra J otomatik vites aracın vitesi D'den N'ye mandalsız da geçiyor mandala basarakta. Usta'ya sordum normalde mandala basmadan geçmez, sen sert içinde geçiyor dedi. Çok mantıklı gelmedi. Bu konuda fikri olan var mı?
Mandala basmadan sadece R ve P konumuna geçmez. D ve N mandal gerektirmez. Kendi aracımda ışıklarda beklerken N konumuna çekerim. Tekrardan D konumuna genelde mandala basmadan alırım.

Bazen unutup mandala basarak aldığım durumlarda ayağımı frenden çekince hafif vuruntu yapar nedense.

Hatta R konumundan tekrar D konumuna alırken de hafif vurur.

Fakat mandal kullanmayınca vurduğunu hiç görmedim. Bence mandal kullanmayın.

• Beğen
Tepkiler: brkyy ve smihci

oinalkac

Kayıtlı Kullanıcı
72-Batman
Siteyi ziyaret et
Mandala basmadan sadece R ve P konumuna geçmez. D ve N mandal gerektirmez. Kendi aracımda ışıklarda beklerken N konumuna çekerim. Tekrardan D konumuna genelde mandala basmadan alırım.

Bazen unutup mandala basarak aldığım durumlarda ayağımı frenden çekince hafif vuruntu yapar nedense.

Hatta R konumundan tekrar D konumuna alırken de hafif vurur.

Fakat mandal kullanmayınca vurduğunu hiç görmedim. Bence mandal kullanmayın.
Çok teşekkür ederim. O zaman farklı bir ustaya gitmem gerekecek. Çünkü vites geçişte bir gariplik var. Bazen arada kalıyor çünkü

• Beğen
Tepkiler: turbo_j

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim. O zaman farklı bir ustaya gitmem gerekecek. Çünkü vites geçişte bir gariplik var. Bazen arada kalıyor çünkü
6t40 şanzıman soğukken bir miktar hissettirir vites geçişlerini. Kafaya takmayın normaldir.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
D'den ve R'den, N'ye mandalı sıkmadan geçer. Tam emin değilim ama N'den R'ye geçerken mandalı sıkmadan geçmiyor diye hatırlıyorum, P'ye alırken mandalı sıkmadan geçmez ondan eminim.

• Beğen
Tepkiler: brkyy ve turbo_j

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
6t40 şanzıman soğukken bir miktar hissettirir vites geçişlerini. Kafaya takmayın normaldir.
Frene iyi basarsanız geçişleri hiç hissettirmez.

• Beğen
Tepkiler: brkyy