opel astra j titreme

çağrı3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar... 2010 model opel astra j araç sahibiyim vites d konumundayken yani seyir halindeyken herhangi bir sıkıntı yok fakat kırmızı ışıkta beklerken ve/veya d konumunda frene basılı beklediğim zamanlar araçta titreme oluyor vitesi n ye yada p ye aldığımda titreme kesiliyor konuyla iligi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zengilesme vardir kanister valfini kontrol ettir kanister diye bi arattir forumda

Türksayar2012astrasport

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
2012 J kasa astrada aynı olayı bende yaşıyorum. Aracım tüplü. Kanistere bende baktıracağım bilgi için teşekkürler

çağrı3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı bu şekilde kullanmam sıkıntı yaratır mı işimden dolayı bu aralar ustaya gidecek vaktim yok ayrıca bilgi için teşekkür ederim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yaratmaz bende halen o skilde kullaniyorum. Bi kac aydir oyle. Ama isiklarda ve duraklamarda araci n moduna alin sanzuman zorlamasin. Fazla,yakit girisinden dolayi arac vitesteymis gibi gitmek istediginden titreme yapiyor. Yani d durdugunda yakiti minimuma getirmesi gerekirken yakit girisi oluyor

Ozman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var. Aracım j kasa 1.4 benzinli turbo otomatik. İlk calistirdigimda 5-10 Saniye sonrasında ışıklarda durdugumda 2 saniye kadar titreme yapıyor. Yolda giderken sorun yok sadece sıkışık trafikte fren yapıp durdugumda yada ışıkta beklerken oluyor. Vites hep d boşa almıyorum. Sadece ayağım frende bekliyorum.arabayı ilk alırken exper ustası sansiman filtresini yenile istersen demişti. Ondan olabilirmi acaba. Ilerde Başıma maddi sorun çıkarırmı ondan korkuyorum

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensorleei temizleyin kanister ve turbo selenoid valfini kontrol ettirin duzelir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Map maf oksijen sensorleri bogaz kelebegi

Türksayar2012astrasport

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Bu titremeyle alakalı sanayide ustaya götürdüm. Adama kanisteri değişsek düzelirmi diye sordum adam kanister derken nereyi demek istiyorsun dedi. Kanister ne onu bilmiyor. Neyse sence niye olur bu titreme dedim bujilerden olur değiştinmi aldığından beri yok dedim 10 bin kmde olmuştu değişelim dedik.
Bujileri değiştik bosch marka 220 tl'ye aldım. GM marka orjinal 320 TL idi. Titremede azalma var ama yinede arada bir aynı titremeyi yapıyor. Yani tam anlamıyla geçmedi diyebilirim. Kanister ve sensör temizliği şart dediğiniz gibi Zafer bey. Teşekkürler