Opel Astra J 2011 Model 1.3 Cosmo

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Günler
Opel Astra J 2011 Model 1.3 cdti Cosmo aracımı alalı ortalama iki ay oldu aşağıda anlatacağım sorun ilk günlerde de vardı fakat şu anda daha fazla hissediliyor
Sorunuma gelince aracım 3. 4. Ve 5. viteslerde ani hızlanmak istediğimde gaz pedalına yüklendiğim zaman devir saatinde artış görünüyor fakat aracın hızında hiçbiri değişme olmuyor.yani araç bağırıyor fakat hızlanmıyor biraz araştırdım debriyaj baskı balatadan olabileceğini söylediler. Daha öncesinde hiç mazortlu ve turbolu araç kullanmamıştım sizlerden isteğim engin tecrübelerinize dayanarak sorunun ne olacağını tahmin edebilirmisiniz...
cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Günler
Opel Astra J 2011 Model 1.3 cdti Cosmo aracımı alalı ortalama iki ay oldu aşağıda anlatacağım sorun ilk günlerde de vardı fakat şu anda daha fazla hissediliyor
Sorunuma gelince aracım 3. 4. Ve 5. viteslerde ani hızlanmak istediğimde gaz pedalına yüklendiğim zaman devir saatinde artış görünüyor fakat aracın hızında hiçbiri değişme olmuyor.yani araç bağırıyor fakat hızlanmıyor biraz araştırdım debriyaj baskı balatadan olabileceğini söylediler. Daha öncesinde hiç mazortlu ve turbolu araç kullanmamıştım sizlerden isteğim engin tecrübelerinize dayanarak sorunun ne olacağını tahmin edebilirmisiniz...
cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

Büyük ihtimalle baskı bitmiş gibi denemek için 5.vitese takip kalkış yapıyorsunuz araç stop etmiyor ise baskı bitmiştir.Saglam ise anında stop eder.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
baskıdan yapabilir ama birde şöyle bir durum mevcut. bizim 1.3 araçlarımıza benzinli araçlardan geçen arkadaşlarımız devirlenmesini de benzinli gibi bekliyor. maalesef öyle bir durum yok. zaten 3-3,5 devirden sonra istediğin kadar bas gitmiyor araba sadece bağırıp yakıt sarfiyatı yapıyor. tavsiyem sizin aracınızdan başka bir araca binip onu da denemeniz. ama bariz bir şekilde yapıyorsa baskı-balata dışında çok seçenek kalmıyor.

nazmisarigul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için çok teşekkür ederim ilk kullanımlarımda bende dizel araca alışamadığım için böyle hissediyorum sandım fakat dizel kullanan birçok arkadaşa sordum böyle birşey olmadığını söylediler...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
devir yükselip araba gitmiyorsa baskı balatadır. devir yükselmeseydi sorun başka taraflara yönlenirdi. dizel benzinli gibi değildir. ama turbo açınca araba canavar olur bir anda.