Opel astra j 1.4t yakıt depo kapağı açılmıyor?

aslan2707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba astra j aracımın yakıt depo kapağı açılmıyor. Sanırım kilidin açılıp kapanmasıyla alakalı bir problem var. Daha önce burada konu açılmış fakat bir sonuca ulaşmamış galiba. Bagajda sağ taraftaki küçük kapağa elimi soktum ama yakıt deposuna ulaşmıyor. Galiba teker ve tekerin koruma plastiği sökülerek işlem yapılması gerekiyor. Sizce maliyeti ne olur?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"Bagajda sağ taraftaki küçük kapağa elimi soktum ama yakıt deposuna ulaşmıyor."
O kısımdan yakıt deposuna ulaşamazsınız, o kısımda depo kapağının kilit mekanizması var, o mekanizmaya elle müdahale ederek depo kapağının açılmasını sağlarsınız.

aslan2707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim cevap için fakat usta elini soktu açamadı. Mekanizmaya da ulaşamadı. Benzin depo kapağı (kaput üzerindeki kapak) kızaklıymış. Usta kapağı kaydırarak üst sacdaki kapağı çıkarttı. İç mekanizmayı da eliyle çekerek çıkardı. Depoyu kilitleyen motor bozulmuş. Elektrikli ufak bir motor. 170 lira dediler fakat yaptırmadım. Bir süre kendi çıt çıtlı mekanizması ile kullanmayı düşünüyorum.

apocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j yakıt depo kapağı kilidi

Selam
Aynı şekilde Astra j aracimda yakıt depo kapağı elektrikli kilit motoruna bir türlü ulaşamadım. Bagajdan ulaşılmiyor acaba aşağı dan lastik davlumbazı​nin oradanmi ulaşılıyor. Kilit motoruna ulaşabilsem az çok elektrik bilgimle tamir edebilecegimi düşünüyorum​. Nasıl ulaşılır bilgisi tecrübesi olan var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir çok depo kapağının motoru ölü nerede ise benim kapak motoru da aynı dertten ölmüş zamanında. Koyun şuna klasik bir kapak elle açalım kapayalım. Baş belası resmen.

sekeromar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elimde 2013 model 1.3 dizel opel astra j var.Yakıt depo kilidi bozuldu kapatmıyor.Onu nasıl sökebilirim.Bagajdan ulaşamadım.

sekeromar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elimde 2013 model 1.3 dizel opel astra j var.Yakıt depo kilidi bozuldu kapatmıyor.Onu nasıl sökebilirim.Bagajdan ulaşamadım.