Opel Astra J 1.4 Turbo Selenoid Valfi Arızası

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arızanız çözüldü ya geçmiş olsun hocam. Hayırlısı demek lazım.

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Yazılımsal olarak güncelleyince gitmesi ilginçmiş. Yerinizde olsam eski parçayı takın derdim, ustalık önemli bir meziyet niye kontrol etmeden aracı teslim ederlerki şaka gibi.
Yeni parça orjinal. Eskisi ile aynı neden eskisini takmamı öneriyorsunuz.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Eski parçada sorun yokmuş ki hocam siz yazdınız boşu boşuna para verilmiş oldu servise ona kızdım. Yeni parçayı taktıktan sonra kontrol etseler ve sorunu tespit etselerdi belkide daha cüzzi bir miktarla konu çözülecekti. Servisler hatalarını kabul etmiyorlar onu demek istemiştim.

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Eski parçada sorun yokmuş ki hocam siz yazdınız boşu boşuna para verilmiş oldu servise ona kızdım. Yeni parçayı taktıktan sonra kontrol etseler ve sorunu tespit etselerdi belkide daha cüzzi bir miktarla konu çözülecekti. Servisler hatalarını kabul etmiyorlar onu demek istemiştim.
Evet haklısınız. Bende aynı tepkiyi gösterdim ancak bana yazılım güncelleme fiyatı ile ödemiş olduğum ücretin hemen hemen aynı olduğunu ve istiyorsanız eski parçanızı takalım dediler. Ama benim tek bir fiyata hem parçamı hemde aracın komple yazılımının güncellendiğini söyleyince bende tamam dedim. Neyse çok şükür sorunum çözüldü ya.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet haklısınız. Bende aynı tepkiyi gösterdim ancak bana yazılım güncelleme fiyatı ile ödemiş olduğum ücretin hemen hemen aynı olduğunu ve istiyorsanız eski parçanızı takalım dediler. Ama benim tek bir fiyata hem parçamı hemde aracın komple yazılımının güncellendiğini söyleyince bende tamam dedim. Neyse çok şükür sorunum çözüldü ya.

Yazılım güncelleme bu parayla kesinlikle en doğrusunu yapmışsınız hocam. Bu arada yazılım güncellemede iyi paraymış :) Tekrardan geçmiş olsun.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bana pek inandırıcı gelmedi yazılım güncelleme ücretinin 205 lira olduğu..Bu servisler tam anasının gözü..Yanlış yaparlar o yanlışın iadesini vermemek için ama şundan bu oldu bundan bu oldu diyip bir kulp bulurlar parayı iade etmemek için..Neyseki sorunun öyle veya böyle çözülmüş..Geçmiş olsun..Bu olayda diğer selenoid valf arızası olanlara örnek olabilir..Yani önce yazılım güncellemesi yapıp sonra parça kontrolu yapmak gerekiyormuş..

• Beğen
Tepkiler: ikra71

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Bana pek inandırıcı gelmedi yazılım güncelleme ücretinin 205 lira olduğu..Bu servisler tam anasının gözü..Yanlış yaparlar o yanlışın iadesini vermemek için ama şundan bu oldu bundan bu oldu diyip bir kulp bulurlar parayı iade etmemek için..Neyseki sorunun öyle veya böyle çözülmüş..Geçmiş olsun..Bu olayda diğer selenoid valf arızası olanlara örnek olabilir..Yani önce yazılım güncellemesi yapıp sonra parça kontrolu yapmak gerekiyormuş..

Yazılım güncelleme işini gözümün önünde yaptılar. Görmesem belki yalan söylüyorlar diyecektim. Başka birileri böyle bir arıza ile karşılaşırlarsa mutlaka önce yazılım güncellemesi yaptırsınlar derim. Yetkili servis değilde dışarıda bir ustaya gitseydim o parçayı değiştir bunu değiştir derken belki daha fazla ücret ödeyecektim.

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben yazılım ücreti için onu söylemiştim.Yani yazılım ücreti olarak fazla söylenmiş gibi.