Opel astra j 1.4 t gaza basıp bırakınca duman atması

oknozyrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İntercooler ve turbo içlerinde yağ lekelenmeleri normal. Ama fazlası Bi yerlerde kaçak olduğunu gösterir. Sıklıkla gözden kaçan Bi arıza. Ve zamanla daha da büyüyor bu gözden kaçan kaçak. Hava akış metresi (MAF sensörü)kontrol edilmeli.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İntercooler ve turbo içlerinde yağ lekelenmeleri normal. Ama fazlası Bi yerlerde kaçak olduğunu gösterir. Sıklıkla gözden kaçan Bi arıza. Ve zamanla daha da büyüyor bu gözden kaçan kaçak. Hava akış metresi (MAF sensörü)kontrol edilmeli.

Haftasonuna gidip tekrar baktırcam intercoler falan söktürcem inşallah motorda bir şey çıkmaz

oknozyrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava akış metreyi de biraz temizlet maf sensör temizleyiciyle üstadım. Balata spreyiyle aynı fiyat.

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava akış metreyi de biraz temizlet maf sensör temizleyiciyle üstadım. Balata spreyiyle aynı fiyat.

Eyvallah sağolasın üstat sonucu yazarım

• Beğen
Tepkiler: oknozyrt

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O yağı bulamazlar üzerine motor yaptırırsın yine yağ yakar arabanda stop etme kendi kendine gaz verme varmı bu sorunlarda ortaya çıkar bazen mavi duman atsa segmandır yada piston öncelik boğaz kelebeğini söküp içerisine bak yağ varmı sonra dönüş yapin çözümü halledelim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egzoza parmağını şok iyice ve bak yağ varmı aman ha ust devirlere sakın çıkma aman diyim piston yağ dolar ise bu sefer ya kol eğersin yada piston yakarsın

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo borularında yag olması normal turbu az da olsa yag bırakır bırakmak zorunda cünkü yatagından bırakıyor ve sorunuza gelince duman hemen kayboluyormu yoksa havada biraz kalıyormu ?

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoza parmağını şok iyice ve bak yağ varmı aman ha ust devirlere sakın çıkma aman diyim piston yağ dolar ise bu sefer ya kol eğersin yada piston yakarsın
Üstat egzoza baktım yağ yok ama turbonun alt boru intercooler ve devamı yağlı durumda

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo borularında yag olması normal turbu az da olsa yag bırakır bırakmak zorunda cünkü yatagından bırakıyor ve sorunuza gelince duman hemen kayboluyormu yoksa havada biraz kalıyormu ?
Duman havada kalıyor ben 200-300 mt gidene kadar aynadan görüyorum

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yağı bulamazlar üzerine motor yaptırırsın yine yağ yakar arabanda stop etme kendi kendine gaz verme varmı bu sorunlarda ortaya çıkar bazen mavi duman atsa segmandır yada piston öncelik boğaz kelebeğini söküp içerisine bak yağ varmı sonra dönüş yapin çözümü halledelim
Gaz yememe stop etme yok yağda ciddi bir eksilmede olmuyor sadece duman çekişi performans gayet iyi