Opel Astra J 1.3Cdti acil yardım !!!

ferdiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar;

2012 model Opel Astra J 1.3Cdti sahibiyim. aracımda şöyle bir problem var.
özellikle 5. viteste giderken 110-120km hızlarında gaz pedalına basıyorum fakat araba gitmiyor. lpg li araçlarda gaz biterken bir titreme silkeleme yaparya öyle bir silkeleme yapıyor ve sonra açılıyor ve hızlanmaya başlıyor. nedendir anlamadım. hava filtresi, yağ filtresi, yağını filan yeni değiştirdim. sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız memnun olurum.
şimdiden teşekkürler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar;

2012 model Opel Astra J 1.3Cdti sahibiyim. aracımda şöyle bir problem var.
özellikle 5. viteste giderken 110-120km hızlarında gaz pedalına basıyorum fakat araba gitmiyor. lpg li araçlarda gaz biterken bir titreme silkeleme yaparya öyle bir silkeleme yapıyor ve sonra açılıyor ve hızlanmaya başlıyor. nedendir anlamadım. hava filtresi, yağ filtresi, yağını filan yeni değiştirdim. sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız memnun olurum.
şimdiden teşekkürler

devir kaç oluyor bu hızlarda ?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Partikül filtreniz dolmuş muhtemelen. Uzun yolda durmadan 15-20 dk. 3000 devirde kullanın (3 veya 4. vites)

Bir de turbo hortmunuzu kontrol ettirin.

ferdiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkür ederim. yarın ilk iş deneyeceğim. sonucu da paylaşacağım. peki bu işlemi yaparken depoya konulan enjektör temizleyici katkılardan da koysam iyi olur mu?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkür ederim. yarın ilk iş deneyeceğim. sonucu da paylaşacağım. peki bu işlemi yaparken depoya konulan enjektör temizleyici katkılardan da koysam iyi olur mu?

Würth marka koyacaksanız olur. Diğer markalar için bir şey diyemem. Deponuzda yarım depodan fazla yakıt olmalı.

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörlere de baktırın.Umarım sorun çıkmaz.

ferdiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için çok teşekkür ederim. zorda olsa Würth marka dizel yakıt katkısı buldum ve yarım depo mazot vardı. onuda ekledim depoya. otobana çıktım. sağ şeritten 3.viteste 4000 devir yaklaşık 25KM kadar gittim. 3 gün oldu yapalı. şimdilik sorun yok. düzeldi gibi.
inşallah tekrarlamaz. Herkese tekrar tekrar teşekkürler