opel astra III klima

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda otomatik klima var.merak ettiğim konu şudur.yazın klimayı çalıştırdığımda normal olarak performans azalıp yakıt artıyor.peki kışın bu durum nasıl oluyor.sıcak havayı açtığım zaman klimamı çalışıyor kalorifermi? ben kalorifer diye biliyorum yani motor ısısı. ama birisi başka birine söylerken şunu duydum ''klimayı çalıştırma kaloriferi aç'' varmı bizde böyle durum

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima yönlendirme tuşunu çevirmeden içeri doğru basınca çıkan ekrandan ac açık kapalı yapabilirsiniz ekranda aşağı yukarı ilerlemek için yönlendirme tuşunu sağa sola çevirin.
bazasaha.jpg

Yönlendirme dediğim kilma bölümündeki ortadaki büyük yuvarlak tuş

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima yönlendirme tuşunu çevirmeden içeri doğru basınca çıkan ekrandan ac açık kapalı yapabilirsiniz ekranda aşağı yukarı ilerlemek için yönlendirme tuşunu sağa sola çevirin.
bazasaha.jpg

Yönlendirme dediğim kilma bölümündeki ortadaki büyük yuvarlak tuş

hocam teşekkür ederim.kışın motorun ısısını yani kaloriferi kullanmak istiyorsam ac kapalı mı olacak. ve kışın sürekli kalorifer kullanmak istiyorsam her seferinde tekrar ayarlamak zorundamıyım

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim
Tek sefer ayar yapmanız yeterli en son ayar sürekli korunuyor
Kalorifer ısısı için ac kutucuğu işaretli olmayacak yani klima devre dışı oluyor bu durum ve yol bilgisayarı ana ekranında klima devre dışında iken eco yazar ;-)