Opel Astra H yag önerisi

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir iki hafta icinde aracin yag degisimini yaptiracagim en son kullandigim yag ile mi devam etmeliyim yada baska yag mi önerirsiniz?

Aracim Opel Astra H 1.6 105hp
En son yag degisiminde Mobil 1™ ESP 0W-40 dexos2 kullandim benden öncekiler 5w30 kullanmislar. Mobil ile 1 yilda 11 bin km yol yaptim bu sürede 1 litra yag eksiltti.

Konu ile alakasi yok ama fren hidroligide 1 yil önce degisti bu bakimda onu da degistirmem gerekli mi bazi yerler 2 yilda bazilari her yil diyor.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil yada shell devam edin. 5/30 kullanilir ama 0,40 yerine 0,20 kullanman gerekir. Yag yakması normal. Ayni marka yağ kullanmaya devam et bence yağ yakması azalabilir.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir iki hafta icinde aracin yag degisimini yaptiracagim en son kullandigim yag ile mi devam etmeliyim yada baska yag mi önerirsiniz?

Aracim Opel Astra H 1.6 105hp
En son yag degisiminde Mobil 1™ ESP 0W-40 dexos2 kullandim benden öncekiler 5w30 kullanmislar. Mobil ile 1 yilda 11 bin km yol yaptim bu sürede 1 litra yag eksiltti.

Konu ile alakasi yok ama fren hidroligide 1 yil önce degisti bu bakimda onu da degistirmem gerekli mi bazi yerler 2 yilda bazilari her yil diyor.

Kesinlikle Mobil 1™ ESP 0W-40 kullanmaya devam edin. Ben de astra h 1.3 dizel aracımda bu yağa geçiş yaptım, daha önce Liqui Moly Toptec 4600 5w30 vardı. Mobil esp çok daha iyi bir yağ. Özellikle opel benzinli ve dizel motor için GM-LL-A-025/B-025 spesifikasyonlarını karşıladığı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Motor ideal sıcaklığında 5-30 a göre daha sessiz ve rahat çalışıyor. Çünkü yüksek sıcaklıkta 5-30 a göre daha iyi bir yağ filmi oluşuyor.

Yağ eksiltme sorunu viskozite değişiminden veya yağ markası değişiminden sonra 1 bakım periyodu kadar eksiltme yapar. Sonraki bakımda aynı yağı kullanırsanız eksiltme azalır.

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlariniz icin tesekkür ederim Mobil 0W-40 ile devam edecegim.