Opel Astra H kasa antifiriz kaçağı

MSerdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba, aranızda çok yeni sayılırım. İlk arabam olması dolayısıyla çok iyi bir donanıma sahip değilim ama siz değerli büyüklerimin ve bilgisi olan küçüklerimin bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Opel Astra H kasa 1.6 Enjoy model arabaya sahibim. Park halindeyken arabanın altından su kaçırdığını (daha doğrusu ben yağ sanmıştım) farkettim. Şansıma 4 kişi kardeşim ne oldu, hayırdır diyerek geldiler ve kendilerinin sanayici olduklarını belirttiler ve antifirizin kaçırdığını ve hortumu yerine ittiklerini herhangi bir sıkıntı olduğunda sanayiye gitmemi söylediler. Damla damla akmaya devam etti fakat sanayide 2 usta da kaçağın nereden olduğunu saptayamadı. Kaçak olduğunda tekrar gelmemi söylediler. Sizce sorun ne olabilir? Başına daha önce gelen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Hortumlarda yırtık,delik olabilir.İyi kontrol ettir.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her gün seviyeyi kontrol et eksiliyormu
birde hortumu yerine itti diyorsun normalde hortumlarda kelepçe olur itmeyle hareket etmez kelepçe yoksa zaten kaçırır

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracınızda yer alan ahtapot diye tabir edilen hortum ve devirdaim pompasının kontrol edilmesi lazım. Bu su kaçağı yüzünden zamanında aracın contasını yaktım bir sürü boşa masraf çıkmıştı. Su kacağı konusu çok önemli hiç riske girmeden direkt bu işten anlayan bir servise başvurun basınç testi ile kaçak hemen tespit edilmektedir.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Yanlış hatırlıyorsam düzeltin. Astra H yol bilgisayarında soğutucu sıvı seviyesi uyarı yazısı çıkıyordu değil mi? Böyle bir uyarı alıyor musunuz? Genelde astra H lerin soğutma sıvı hortumlarında çatlamalar oluyor. Kontrol ettirin.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
soğutma suyu seviyesi ekranda çıkıyor ama sensör bozuksa yanılırsınız.

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba, aranızda çok yeni sayılırım. İlk arabam olması dolayısıyla çok iyi bir donanıma sahip değilim ama siz değerli büyüklerimin ve bilgisi olan küçüklerimin bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Opel Astra H kasa 1.6 Enjoy model arabaya sahibim. Park halindeyken arabanın altından su kaçırdığını (daha doğrusu ben yağ sanmıştım) farkettim. Şansıma 4 kişi kardeşim ne oldu, hayırdır diyerek geldiler ve kendilerinin sanayici olduklarını belirttiler ve antifirizin kaçırdığını ve hortumu yerine ittiklerini herhangi bir sıkıntı olduğunda sanayiye gitmemi söylediler. Damla damla akmaya devam etti fakat sanayide 2 usta da kaçağın nereden olduğunu saptayamadı. Kaçak olduğunda tekrar gelmemi söylediler. Sizce sorun ne olabilir? Başına daha önce gelen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

LPG varsa ısıtma hortumlarını kontrol ettir.