Opel Astra H Kapı Döşeme Açıklığı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki epoksi ile yapıştırıldığında, sonradan tekrar sökülmesi gerekirse sonuç nasıl oluyor? Malzemeye zarar vermeden sökülebiliyor mu?

yapıştırmanız gereken kısım zaten sökülmemesi gereken kısım. döşemenin kapıya tutunmasını sağlayan plastik parçayı döeşemye yapıştırmalısınız. düz bir şekilde. düz olmazsa bu şekilde çirkin görüntü olur

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı pandizotu bütün vidalar söküldükten sonra kapının altından yavaş yavaş açılarak üste doğru gidilmeli en son en üst yukarı çekilerek çıkarılmalı,düzgün sökülürse epoksi tarzı bişey tutar onu.ama iyice kurulanmalı mümkünse evde sıcakta kuru kuruya yapıştırılmalı nemli ise sağlam olmaz

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı pandizotu bütün vidalar söküldükten sonra kapının altından yavaş yavaş açılarak üste doğru gidilmeli en son en üst yukarı çekilerek çıkarılmalı,düzgün sökülürse epoksi tarzı bişey tutar onu.ama iyice kurulanmalı mümkünse evde sıcakta kuru kuruya yapıştırılmalı nemli ise sağlam olmaz

Hocam bu astraların kronik bir sorunu mu? Bu işi kendimiz mi yapmalıyız yoksa bir döşemeciye mi yaptırmalıyız?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım kronik diğer arkadaşlar da bahsetmiş zaten.maalesef işi bilen biri yapmalı

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Aynı sorun benim araçta vardı. Sorunu ben kendim çözdüm.
Kapı yüzlerini söktüm iyi markanın plastik tahta yapıştırıcısını aldım. Sökülen tüm yerleri yapıştırdım. Yapıştırdığım yerlere baskı uyguladım yaklaşık 5-6 saat sonra montajını yaptım. Sorun kalmadı.

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Aynı sorun benim araçta vardı. Sorunu ben kendim çözdüm.
Kapı yüzlerini söktüm iyi markanın plastik tahta yapıştırıcısını aldım. Sökülen tüm yerleri yapıştırdım. Yapıştırdığım yerlere baskı uyguladım yaklaşık 5-6 saat sonra montajını yaptım. Sorun kalmadı.

Hakan hocam kullandığınız ürünün markası neydi? Tekrardan açılma yapar mı zamanla?

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ürün Pattex 1176370 Deri-Kauçuk Ahşap yapıştırıcısı.
Çok kaliteli malzeme. Döşemeyi yapıştırdıktan sonra aracı 2 yıl kullandım açılma olmadı.
Yapıştırırken yüzeyde yapışmayı engelleyen kalıntılar olmasın iyice temizleyin.
Yapıştırdıktan sonra 5-6 saat kurumaya bekletin. Kurumaya bekletirken üzerine baskı uygulayın. Kurumayı sağlarken kendi kendine kurumasını fön-kalorifer peteği üzerine veya diğer ısıtıclardan yardım almayın. Yapıştırıcı özelliğini yitiriyor.
Kuruduğunu anlamak için elinizle dokunun yapışkan hissi var ise montaj yapmayın. Kuruduğunda sert hale geliyor bundan sonra montajını yapabilirsin.
Her kapıya 1,5 tüp ürün gidiyor. Alırken dikkat edin eksik olmasın işiniz yarım kalır.
İyi Forumlar

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
merhabalar.
aynı sorun benim aracımın arka kapılarında da vardı. çok sinir bozucu. kapıyı açıp kapattıkça sallanıyor ses yapıyordu.
sorunu kendim hallettim. yaklaşık 6 ay oluyor.
sorun aslında kronik sayılır.
iç döşemenin iç kısmında (yani kapının içinde kalan kısmı) plastiğin-mukavvaya tutkal benzeri bir maddeyle tutturulduğunu ve bu yapıştırıcının zamanla özelliğini yitirdiğini ve birbirinden ayrıldığını gördüm. çok az bi tutarı kalmış. söküp her iki yüzeyi temizleyip kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. taş gibi oldu kapılarımın döşemeleri. 4 kapıyı da kendim hallettim.
youtube da kapının nasıl söküldüğü ile ilgili videolar var. ordan yardım alarak döşemeleri sökün. klipslere dikkat edin. her kapıda yaklaşık 5-6 klips var. cam otomatiklerini çıkarırken de dikkat edin. döşemeyi tamamen ayırmadan 5 cm aralyıp elinizi sokup çıkarın otomatik bağlantılarını. eli tornavida tutan birinin yapabileceği bi iş korkmayın.
çok sıvı olmayan yapıştırıcı kullanın ki plastikle mukavva arasında dolgu görevi de görsün.

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.
aynı sorun benim aracımın arka kapılarında da vardı. çok sinir bozucu. kapıyı açıp kapattıkça sallanıyor ses yapıyordu.
sorunu kendim hallettim. yaklaşık 6 ay oluyor.
sorun aslında kronik sayılır.
iç döşemenin iç kısmında (yani kapının içinde kalan kısmı) plastiğin-mukavvaya tutkal benzeri bir maddeyle tutturulduğunu ve bu yapıştırıcının zamanla özelliğini yitirdiğini ve birbirinden ayrıldığını gördüm. çok az bi tutarı kalmış. söküp her iki yüzeyi temizleyip kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. taş gibi oldu kapılarımın döşemeleri. 4 kapıyı da kendim hallettim.
youtube da kapının nasıl söküldüğü ile ilgili videolar var. ordan yardım alarak döşemeleri sökün. klipslere dikkat edin. her kapıda yaklaşık 5-6 klips var. cam otomatiklerini çıkarırken de dikkat edin. döşemeyi tamamen ayırmadan 5 cm aralyıp elinizi sokup çıkarın otomatik bağlantılarını. eli tornavida tutan birinin yapabileceği bi iş korkmayın.
çok sıvı olmayan yapıştırıcı kullanın ki plastikle mukavva arasında dolgu görevi de görsün.

Hocam açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. Siz hangi yapıştırıcı markasını kullandınız?

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürün Pattex 1176370 Deri-Kauçuk Ahşap yapıştırıcısı.
Çok kaliteli malzeme. Döşemeyi yapıştırdıktan sonra aracı 2 yıl kullandım açılma olmadı.
Yapıştırırken yüzeyde yapışmayı engelleyen kalıntılar olmasın iyice temizleyin.
Yapıştırdıktan sonra 5-6 saat kurumaya bekletin. Kurumaya bekletirken üzerine baskı uygulayın. Kurumayı sağlarken kendi kendine kurumasını fön-kalorifer peteği üzerine veya diğer ısıtıclardan yardım almayın. Yapıştırıcı özelliğini yitiriyor.
Kuruduğunu anlamak için elinizle dokunun yapışkan hissi var ise montaj yapmayın. Kuruduğunda sert hale geliyor bundan sonra montajını yapabilirsin.
Her kapıya 1,5 tüp ürün gidiyor. Alırken dikkat edin eksik olmasın işiniz yarım kalır.
İyi Forumlar

Teşekkürler bilgi için hocam