Opel Astra h hız göstergesi sorunu

Semihsenol54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamun aleyküm aranizda yeniyim.
Opel astra h 2011 esentia konfor 1.3 CDTI manuel model araç sahibiyim aracımı yeni aldım bir kaç sorunum var.
1- Arac 120 km hızı geçtikten sonra hız ibresi ileri geri oynayarak yukarıya çıkıyor bunu alt devirlerde veya düşük hızlarda yapmıyor genel olarak 120 km hızı geçtikten sonra hız ibresi sallana sallana çıkıyor sorun neden kaynaklı olabilir başına gelen var mı?
2- Hız sabitleyici devredeyken araç gaz verip çekiyormuş gibi oluyor.
3- Kronik arızası var mıdır nelere dikkat etmem gerekiyor.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ilk aklıma gelen abs sensörü, opeller hızı oradan okuyor, tam emin değilim ama o sensörün kablosuna bir baktır. Ön tekerlerde dir. Belki kabloda sorun vardır.

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sensörü arızalı olma ihtimali fazla.. Bu araçlarda ilk hız sensörü okur hızı bunu abs beynine iletir abs beynide ana beyne verir.. Ya sensör yada abs den çıkan beyne giden kabloda sıkıntı olma durumu vardır.. Hız sabitleyicinin sebebide bundan araç hız sensörü yada kablo sıkıntısı aracın tam hızını bilmediğinden araca gaz verip dalgalandırıyor.. Sıkıntıyı çözerseniz Cruise controlüde çözersiniz.. Aracın kronik sıkıntıları her araç kadar.. En ön sıkıntılar havalandırma klape sorunu ve camlardan gelen cam otomatikleirinin oradan gelen tıkırtılar onunda ismi vardı ama unuttum...eğer triptronik vites olsaydı aracınız satın derdim..