Opel Astra H bazı sorunlar yardım

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhabalar iyi forumlar.

Mayıs ayında aldığım opelim Allaha şükür bana büyük bir sorun çıkarmadı ve kışa gelene kadar gayet güzel bir şekilde kullandım.bu süre zarfında 10000 bakımını+kışlık bakımı yaptırdım lastikleri yeniledim. Yağ+su filtre vs klasik bakımlarının hepsi yapıldı ayrıca balatalar ve diskleride yeniledim ve bugüne kadar arabam dan çok memnunum. Yozgatta yaşıyorum malum ağır kış şartları havalar çok soğuk kar yagmamasına ragmen bugün şöyle bir sorunum oldu arabamı ilk çalıştırdım yaklaşık 3 4 dk kadar rölantide bekledim motorun ısınmasını daha sonra yola çıktıgım da 1.vitesten 2 ye gectiğimde inanılmaz bir düşüş nerdeyse stop edicek. neyse 1 de devam ettim mecburen ben havanın soğuk olmasına bagladım olayı ama yaklaşık bi 4 5 dk gittikten sonra düz bir yerde kırmızı ışıkta durdum kalkışta böyle araba sanki el freni çekik gibi bi şekilde kalktı. el frenim çekik olmasa bile yarım kalma ihtimali olur mu yada neden böyle bir sorun yaşadım kafam çok karıştı. aracım dizel 1,3 enjoy acaba el freniyle igili bir sorun mu bunu nasıl denemelerle netleştirebilirim.direk ustaya gitmek istemedim belki sorun yokturdur diye.

Özetle sorum 2adet birincisi çok soğuk havalarda dizel araç için ilk kalkışta ki önerileriniz.performans düşmemesi için
2.si bu el freni çekik gibi gitme durumu nedir çözemedim çok bariz bi el freni hissi değil ama hissettirdi sanki yoksa başka bişiyden mi

Teşekkürler eder saygılarımı sunarım.

İyi geceler

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hava soğuk ise, el freni donabilir. Soğuklarda çekmeyin aracı viteste bırakın. Öyle deneyin bir de bakalım.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, benimde başıma gelmişti. Sağ arka balatalar donmuştu, çözülmesi bayaa zaman almıştı. Sanırım el fireni tellerinin geçtiği bir yerden giren su donup buna neden oluyor. emre beyin dediği gibi arabayı viteste el fireni çekmeden bırakın. Astra H 1.3 CDTI dı o araç, diskler nasıl donar yaa demiştim ama oluyormuş.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun. gayet dikkat ediyorsunuz aracınıza, söylediklerinize göre. zaten tavsiye vermek yanlis olur size. bende el freninin donduğundan süpheliyim, Kayseride kis aylarini soguk gecirir ayni sekilde, burda da el freni cekmeyip viteste birakiriz. size de tavsiyem o yönde olacaktir. gecmis olsun tekrardan, kafaniza takmayin :)

jackburaks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim bugün deneme yaptım hava -7 lerde viteste bıraktım arabayı ve hiç bi sıkıntı olmadı.ayrıca arabamı tam 3 dk rölantide çalıştırdıktan sonra kalkışlarda soğuk havada hiç bir sıkıntı kalmadı :) çok saolun

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracı rolantide değil, yüklenmeden sürerek ısıtın. Aracın kitapçığını fırsat buldukça okuyun.