OPEL ASTRA G sabahları geç çalışıyo

Mahmut.06tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm arkadaşlar 1 ay önce Astra g aldim sabahları geç çalışıyo 3 marşta yada uzun basarsam aliyo ustaya gösterdim. Lpgden dedi gazi komple bitirdim LPG tankından vanasını kapattım yine aynı mesela bı yere girip çıkıyom 5 dk niye geç calisiyo bundan önce Astra h vardı onda böyle bişey yoktu bujilerini hava filtresi yağ v kayışı kadar yeniledim sorun hala devam ediyo enjektör tıkalıdir dediler katkı karıştırdım 200 km yol gittim uzun yola ciktim sorun yine aynı ama şunun farkina vardım LPG'de direk basınca calsiyo tek marşta neyden olabilir

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut bende de aynı araçtan var ve aynı sorundan vardı ama benim sorunum farklıydı. Benzinde direkt alıyor, tüpte 4-5 saniye marş uzatıyordu. BRC yetkili servisine gidip durumu izah ettim Regülatör arızalı değişecek deyip 850 TL para istediler. Farklı bir özel servise gittiğimde kontrol ettirdim Regülatör diyaframının ve conta setlerinin değişmesi gerektiğini manifolda hem benzin ben gaz kaçırdığından geç çalıştığını söylediler ve 450 TL'ye yapılır dediler. Bende bunların ağızlarından aldığım bilgilerle internette araştırma yaptım ve 120 TL'ye BRC 1200 Bar'lık regülatör diyafram seti ve contalarını 65 TL'yede araca tüp takıldığından bu yana değişmeyen filtreleri aldım. İnternette ki tüm videoları izleyerek geçtiğimiz hafta kendi tamirimi kendim yaptım ve cidden muazzam oldu. Tüpte 90'da ve 110'a tekleyen motor 160'ı geçmeyen motorum şimdi 200'e uzanıyor bıraksam daha gidecek son ibreye. Toplamda 185 TL'ye tüp teçhizat ömrünü bi 100000KM daha uzattım. Sorunlarımız ters ama mutlaka aynı sıkıntılardan kaynaklıdır. Yakıt püskürtücülerini ve ateşleyicilerini bi kontrol et. Sanayiye düşeyim deme hiç haram helal korkuları kalmamış.

Mahmut.06tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sanayi ve gittim benzin pompası dan dediler sökülüp
Bakılması gerekiyo diye baktırmadim bu hafta sonun sizin dediğinizi yapıyım ins öyledir

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm arkadaşlar 1 ay önce Astra g aldim sabahları geç çalışıyo 3 marşta yada uzun basarsam aliyo ustaya gösterdim. Lpgden dedi gazi komple bitirdim LPG tankından vanasını kapattım yine aynı mesela bı yere girip çıkıyom 5 dk niye geç calisiyo bundan önce Astra h vardı onda böyle bişey yoktu bujilerini hava filtresi yağ v kayışı kadar yeniledim sorun hala devam ediyo enjektör tıkalıdir dediler katkı karıştırdım 200 km yol gittim uzun yola ciktim sorun yine aynı ama şunun farkina vardım LPG'de direk basınca calsiyo tek marşta neyden olabilir

Bu araçlar lpg’yi sevmez sonradan takılmış yakıt sistemi illaki sorun yaratır ve aracınız da çok ısınacaktır bu tip sorunlar sonradan yapılmış oldukları için normal ve sürekli uğraş ve sorun çıkartırlar hep cep e gider :) ama bu sorunun çözümünü devam ettirin burdada paylaşın ilerde sorunu yaşayan olursa burdan çözsün iyi günler.

byburcx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sanayi ve gittim benzin pompası dan dediler sökülüp
Bakılması gerekiyo diye baktırmadim bu hafta sonun sizin dediğinizi yapıyım ins öyledir

Aracın sadece sabahları soğukta geç çalışıyor öğleyin veya ikindin vakti çalıştırdığında hava sıcakken sorunu tekrarlamıyorsa sorunun benzin pompasında değildir. Aman dikkatli ol sanayide acımasız esnafın eline düşme. Emin ol farklı ustalara gitsen her biri ayrı sorunlar bulacaktır. Sen sorunu tam olarak yaz bana burdan, sadece sabahlarımı yapıyor yoksa günün her vakti sıcak soğuk dinlemeden aynı sıkıntıda mı belirt, birde benim ustayı arayıp bir arkadaşımın böyle böyle bi sorunu var bunun direk nokta atışı söyle sorunu ne diye sorayım.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası arızası..

Mahmut.06tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degıstırdım benzın pompasını sabahları yıne aynı

Mahmut.06tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sadece sabahları soğukta geç çalışıyor öğleyin veya ikindin vakti çalıştırdığında hava sıcakken sorunu tekrarlamıyorsa sorunun benzin pompasında değildir. Aman dikkatli ol sanayide acımasız esnafın eline düşme. Emin ol farklı ustalara gitsen her biri ayrı sorunlar bulacaktır. Sen sorunu tam olarak yaz bana burdan, sadece sabahlarımı yapıyor yoksa günün her vakti sıcak soğuk dinlemeden aynı sıkıntıda mı belirt, birde benim ustayı arayıp bir arkadaşımın böyle böyle bi sorunu var bunun direk nokta atışı söyle sorunu ne diye sorayım.

sabah öğlen fark etmıyo 5 dk dursun geç calışıyo lpgde dırek alıyo basınca benzın pompası degıstırdım sabahları yıne aynı

Erkan72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektörleriniz veya lpg regülatörünüz kaçırıyor. Lpg ciye kontrol ettirmelisiniz.

Mahmut.06tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektörleriniz veya lpg regülatörünüz kaçırıyor. Lpg ciye kontrol ettirmelisiniz.

Komple bitirdim LPG sonra depodan vanasını kapattım yine aynı hocam 15 gündür benzinde biniyom