opel astra g elektrik problemi

belon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar

Birtane opel astra g 2001 satin aldim.
arabayi calistirdigimda birkac saniye sonra arabanin butun isiklari kisiliyo duzeliyo. sanki akuden gelen elektrik duzgun gelmiyo gibi durmadan kisilip aciliyo. on farlar icindeki konsol isiklari saat olan yer falan yani tum isiklar ayni sekilde. gaza basinca problem gidiyo cekince yeniden oluyo.
akuden ve akuyu sarj eden elektrik sanzimanindan deil diyor garajci.
sizce neden olabilir arkadaslar ?

tesekkurler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar

Birtane opel astra g 2001 satin aldim.
arabayi calistirdigimda birkac saniye sonra arabanin butun isiklari kisiliyo duzeliyo. sanki akuden gelen elektrik duzgun gelmiyo gibi durmadan kisilip aciliyo. on farlar icindeki konsol isiklari saat olan yer falan yani tum isiklar ayni sekilde. gaza basinca problem gidiyo cekince yeniden oluyo.
akuden ve akuyu sarj eden elektrik sanzimanindan deil diyor garajci.
sizce neden olabilir arkadaslar ?

tesekkurler

şarj dinamosu...(generator diyede bilinir)

belon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dinamosu deil akude degil birkac garajciya gosterdim saglam dediler.
arabanin elektronigini kontrol eden bir parca yokmu ?
belki oyle birsey vardir die dusunuyorum cunku alternatoru ve akuyu degistircektim ama bosuna degistirme dedi garajcilar.

belon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akradaslar arabadaki problemi videoya cektim. sizce ne olabilir bu problem bir turlu anlayamadim.Bazen arabayi ilk calistirdigimda bazende 10-15 dakika sonra bu problem oluyor bir sure sonra problem geri gidiyor yani hep boyle devam etmiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=eD8U2JYT6fw
https://www.youtube.com/watch?v=bupk4vYnZrU

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aracın şase bağlantıları gevşemiş. Denemek için Akünün eksi kutbundan aracın gövdesine kalın bir kablo bağla. Aynı sorunu yapıyormu izle. Yapmıyorsa Alta somunlu şase bağlantılarını bul, sök temizle sıkıştır.

belon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun bilgi icin denicem bakalim olcakmi.
bir bilgi daha yazayim. az once yine arabayla biryere gittim. 5 dakika surdukten sonra yine butun sistem elektrigi kisilip acliyordu. klimayi actim oda ayni sekilde. sonra duzeldi yeniden basladi. Arabayla birinci ve ikinci viteste giderken 1500-2000 tur arasi araba yavaslayip hizlaniyo sanki gaza basip basip cekiyorum gibi buda beni iyice korkuttu :/ insallah Mokia senin dedigin gibidir ve duzelir

belon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar,
isiklar yanip sonmeye basladiginda akunun sarjini olctum ve durmadan degisiyodu 13,50volt 14,30volt gibi buda alternatorun bozuldugunu acikliyodu bende alternatoru degistirdim ve suan sorun cozuldu. kisaca bazen garajcilar elektrikcilerde anlayamiyor problemin ne oldugunu cunku o kisiler bakarken problem ortada yok nasil bir sanssizliksa artik. eger boyle yukarda yazdiklarim gibi probleminiz olursa buyuk ihtimalle alternatoru degistirince gecer diger yorum yapan arkadaslarinda belirttigi gibi.
tesekkurler