Opel Astra G 1.6 Şarj Dinamosu Sorunu

ibrhmolgn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

99 Model 1.6 Astra G aracım var,

1 Hafta kadar önce yoldan direksiyon sertleştikten sonra stop etti ve geri çalışmadı. Çekiciyle ustaya götürdüm farklı akü takıp çalıştırdılar ama şarj dinamosunda sorun olduğunu söyleyip değiştirdi. Araba hiç sıkıntısız şekilde çalıştı 1 hafta kullandım. Bugün yine eve dönerken akü ışığı yanıp direksiyon sertleşti ama stop etmedi ustanın dükkanının önüde kadar götürdüm akü bitmedi gidene kadar yaklaşık 2km yol.
Siz daha önce aynı sorunla karşılaştınız mı neden kaynaklı oluyor olabilir?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

99 Model 1.6 Astra G aracım var,

1 Hafta kadar önce yoldan direksiyon sertleştikten sonra stop etti ve geri çalışmadı. Çekiciyle ustaya götürdüm farklı akü takıp çalıştırdılar ama şarj dinamosunda sorun olduğunu söyleyip değiştirdi. Araba hiç sıkıntısız şekilde çalıştı 1 hafta kullandım. Bugün yine eve dönerken akü ışığı yanıp direksiyon sertleşti ama stop etmedi ustanın dükkanının önüde kadar götürdüm akü bitmedi gidene kadar yaklaşık 2km yol.
Siz daha önce aynı sorunla karşılaştınız mı neden kaynaklı oluyor olabilir?
V kayşı tertibatında sorun olabilir mi?

ibrhmolgn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçen sefer komple şarj dinamosu değiştiğinde bakmamış mıdır usta ona
Onu bilemem sizin direksiyon hidrolik pompalı değil mi? Bu yüzden bana v kayışı gevşiyor gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

ibrhmolgn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Onu bilemem sizin direksiyon hidrolik pompalı değil mi? Bu yüzden bana v kayışı gevşiyor gibi geldi.
Bakalım yarın usta bir baksın ne diyecek yine yazarım teşekkürler hocam özellikle baktırıcam V kayışına

ibrhmolgn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bugün usta aradı şarj dinamosu yanmış dedi. Takılı olan Akü yan sanayi ondan kaynaklı oluyordur onu çıkarıp yerine mutlu akü al dedi.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam bugün usta aradı şarj dinamosu yanmış dedi. Takılı olan Akü yan sanayi ondan kaynaklı oluyordur onu çıkarıp yerine mutlu akü al dedi.
Astra gnin direksiyon pompası elektrikliymiş ben karıştırmışım kusura bakmayın. Akü kaynaklı şarj dinamosu yanmasını ilk defa duyuyorum ama mutlu aküde yansanayidir. @kannn bilgisi olabilir bu konuda.