Opel Astra Classic, Sırbistanda Üretilecek...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra Classic, Sırbistanda Üretilecek... (20 Temmuz 2007)

2008 yılı sonunda CKD üretim…
2012 yılına kadar kapasite 10,000 adete ulaşabilir…

Belgrad. Bugün Sırbistan Parlamentosunda yapılan basın konferansında, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Božidar Delić, Ekonomi ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Mladan Dinkić, Ticaret ve Hizmetler Bakanı Predrag Bubalo ile Kragujevac, Sırbistan’dan Zastava Vozila Grup Genel Müdürü Zoran Radojević ve General Motors Orta ve Doğu Avrupa Satış, Pazarlama ve Satış-sonrası Direktörü Duncan Aldred, Sırbistan’da Opel Astra Classic üretimi için bir sözleşme duyurusu yapmak üzere biraraya geldi. Bu sözleşmeye göre, Astra Classic, Kragujevac’taki Zastava tesislerinde üretilecektir. Kapasitenin, 2012 yılına kadar 10,000 adete ulaşacak şekilde yavaş yavaş artırılması planlanmaktadır.

General Motors Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Chris J. Lacey bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Bu sözleşme, Sırbistan’da Opel iş hacminin daha hızlı büyümesi için bize yardımcı olacaktır. Opel’in burada saygınlığı çok büyük ve şimdi müşterilere yerli olarak üretilen, câzip ve güvenilir bir aile otomobilini yüksek derecede rekabetçi bir fiyatta teklif edebilecek konumda olacağız. Astra Classic, giderek büyüme kaydeden profesyonel Opel bayileri ağı ile tam bir Opel serisi olarak satışa sunulacaktır.”

Bu yeni gelişme; Opel araçların 11 perakendeciden oluşan bir bayi ağı ile satıldığı toplam sekiz milyon nüfuslu bir ülke Sırbistan’daki büyüyen pazara hizmet etmek için önemli bir adımdır. Sırbistan’da Opel ve Chevrolet otomobillerin satışını yapan General Motors, 2007 yılının ilk altı ayında, 2006’nın aynı dönemine göre, satış hacmini % 93 artırdı. GM için pazar payı (tüm 2006 yılı ortalaması) % 6.4’ten 2007’nin ilk altı ayında % 10,6’ya yükseldi. Zastava Vozila Grup Genel Müdürü Zoran Radojevic, bu konuda şunları söyledi: “General Motors’un Astra Classic otomobilleri Kragujevac’ta üretme kararı hem ekonomimize hem de diğer yabancı yatırımcılara pozitif bir sinyal göndermektedir.”

General Motors’un üretim uzmanlarından oluşan bir ekip, Zastava üretim tesisindeki meslektaşlarıyla çalışmaya başladı. Hep birlikte, gerekli teknoloji transferi için hazırlık yapıyorlar ve Astra Classic otomobilin GM’in talep ettiği kalite ve güvenilirlik standartlarını tam karşılamasını garantilemek için özel donanım ve ekipmanlara yapılacak modifikasyonları tanımlıyorlar. 2008 yılı sonunda üretim başlayıncaya kadar, Zastava, Astra Classic otomobilleri ithal edecek ve bu model serisinin distribütörü olarak faaliyet gösterecektir; bunun için Sırbistan pazarındaki Opel bayi ağı ile çalışacaktır.

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 de astra classic olarak çıkacak olan hangi kasa olacak mevcut kasamı eğer öyleyse 2008 de yeni astra çıkacak demektir bu arada sedan astra ne oldu ?

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 07 son diye biliyordum..

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Daha sedan astra yeni cıkıyorken hatchback'leri bitireceklerini düşünmüyorum...astra g olmasın?

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk duyduğumda neden Türkiye de üretilmiyorda Sırbistan da üretiliyor diye kızmıştım ama belliki GM 3. dünya ülkelerine ucuz maliyetten Astra Classic satmayı düşünüyor büyük bir ihtimalle Astra Sedan çıktıktan sonra Türkiye ye gelen Astra Classicleride durduracak GM

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Valla malzeme kalitesine ve işçiliğe aynı şekilde dikkat edilecek ve bir tek ucuz işçi çalıştırmak içinse bence papua yeni gine'de bile üretilebilir.Ben hiç takılmıyorum.Neticede Mercedes ve Bmw bile çinde fabrika kurma arayışında.Bu kötü birşey değil aslında

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben astra classıc 2009,a kadar üretilecek diye biliyorum bayii söylemişti,sedanı bilmem ama hb hala cazibesini koruyor benim gözümde..

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğerG kasaysa bu astra nereye kadar gidecek üretimi anlamadım :confused: .
nerdeyse 2 kaa değişecek üstüne hala g kayasa devam ediyorlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok hoş araba opel napsın gidiyo demekki piyasada :D