Opel astra classic iii essentia comfort 1.3 cdti aldiğima pişmanim.

IMPROVED2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımla ilgili şikayetimi opel Türkiye'ye ve Almanyadaki fabrikasına şöyle aktaracam aracımın problemleri aşağıda yazdığım gibi sadece resimleri daha hazırlamadım gazırlayınca onlarıda ekleyeceğim.

07 ocak 2011 tarihinde diyarbakır canlar motorlu araçlar emlak inş.tic.ltd şti’den 5500(beşbinbeşyüz) tl kapora ödeyerek 2011 model opel astra classıc ııı essentıa comfort paketli aracın siparişini verdim. 12 şubat 2011 tarihinde 32000(otuzikibin) tl daha ödeyerek w0l0ahl48b2061428 şasi numaralı ve z13dth-3952255 motor numaralı aracımı canlar otomotivden teslim aldım. aracımın kilometresi 2425’ e geldiğinde sağ sis farı içine su alarak buğu yaptı.(resim-1) buna ilave olarak ön yolcu koltuğunun oturma kısmının sol kenarı ve kol dayamanın kumaşı pamuklanmaya başladı.(resim-2 ve resim-3) bu sorunlar sebebi ile 01 mayıs 2011 tarihinde aracımı canlar yetkili servisine teslim ettim ve bir gün sonra aracımı teslim almaya gittim. aracımı kontrol ederken döşeme kılıfının iyi takılmadığını fark ettim (resim-4) ve aracımı iki gün sonra yetkili servisinize tekrar götürerek teslim ettim. bu işlemin sonunda servisinizin kesmiş olduğu iş emri kapanış formunda aracıma ait plaka ve model bilgileri yanlış olduğunu fark ettim. (resim-5) yine bir gün sonra aracımı teslim almaya gittiğimde aracı teslim alırken yapmış olduğum kontrolde bu kez şoför ve ön yolcu koltuğu sırtlıklarındada (emniyet kemeri tarafında) pamuklanma olduğunu fark ettim. (resim-6) pamuklanan kısımları servis müdürüne gösterdim. servis müdürü; “haftaya bölge müdürümüz gelecek sizi o zaman çağırayım aracınızı bölge müdürünede gösterelim” dedi. bende kabul ederek 12 mayıs 2011 tarihinde yetkili servisiniz tarafından çağırılak aracımı adanadan gelen bölge müdürünüze gösterdim. bölge müdürü; ”hemen parçaları isteyip değişimini yapalım.” dedi ve o gün ön sağ ve ön sol koltuk sırt döşemesi isteği yapıldı. (resim-7) 14 mayıs 2011 tarihi itibari ile parçaların gelmesini bekliyorum. döşeme problemi yüzünden iki gün araçsız kaldım. 14 mayıs 2011 tarihinde aracımın stepnesini çıkararak lastik, kiriko vs. kontrol etmek istedim. stepnenin altında iki yerde boyanın kalkık olduğunu fark ettim. (resim-8) bu benim opel markasından soğumama yetti. dört aylık sıfır araçta bu kadar sorun normal değil. hiç bir sıfır araç sahibi aracına bu kadar kısa sürede bu kadar müdahale edilmesini kabul etmez. ilk aracım 1993 model bmw 5.20i idi ve sizi temin ederim 2 yıl boyunca bmw kullandım ve bir kere olsun servise veya sanayiye gitmedim. servise veya sanayiye gitmek için opel almanın yeterli olduğunu sıfır opel alınca öğrenmiş oldum. sizlere yazmış olduğum bu maili ve göndermiş olduğum resimleri opelin fabrikasınada göndereceğimi bilmenizi isterim. yukarıda bahsettiğim aracıma ait sorunlar yüzünden almış olduğum opel astra classıc ııı model aracımdan soğudum. bu yüzden yasal haklarımı araştırıp aracınızın geri iadesini talep ederek aracın ücretini yasal faizi ile birlikte alabilmek için firmanızı mahkemeye vereceğimi ve yaşadığım bu olumsuzlukları her türlü platformda insanlarla paylaşacağımı bilgilerinize rica ederim.

Sizlere sorum şu mahkemeye versem ne sonuç çıkar?Araçtan soğudum.stepnenin altını boyasalar ilerde arkadan vurmuş derler.cevaplarınızı acil bekliyorum.

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tezcanlı davranıyorsunuz.Her marka ve araçta olabilecek çözümü basit sorunlar.Birde servis en azından ilgisiz değil siz servislere pek gitmediğiniz için(siz oyle yazdığınız için diyorum)tam nasıl olduğunu bilmiyorsunuz galiba şöylede diyebilirlerdi koltuğa düzgün oturmamışsınız kullanıcı hatası stepne için soküp takarken sürtmüşsünüz kullanıcı hatası diyebilecek bir çok markanın servisini duyuyoruz.umarım sonuca ulaşırsınız kolay gelsin.(bence sorunlar araçtan soğumayı gerektirecek şeyler değil).

IMPROVED2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce koltuk için silahınız sürtmüştür dediler silah taşımadığımı ve daha da mantıklı açıklamalr yapınca diretemediler.stepne altındaki boya kalkması olayı içinde ilk defa stepneyi yerinden söktüm ve stepne ile metalin yani aracın zemini arasında yuvarlak bir plastik malzeme var stepnenin zemine değmesi imkansız.memur bir insan olduğum ve doğuda görev yaparak aldığım maaşımın yarısını aracın taksidine verdiğim içindir belki bu tez canlılık.araç eğer 5-10 yıllık olsaydı sorun değildi 4 aylık sıfır araç olunca insan bu gibi şeylerden dolayı tiksiniyor.neden sıfır aldığım araçta bu sorunlar oluyor demeden geçemiyorum.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce koltuk için silahınız sürtmüştür dediler silah taşımadığımı ve daha da mantıklı açıklamalr yapınca diretemediler.stepne altındaki boya kalkması olayı içinde ilk defa stepneyi yerinden söktüm ve stepne ile metalin yani aracın zemini arasında yuvarlak bir plastik malzeme var stepnenin zemine değmesi imkansız.memur bir insan olduğum ve doğuda görev yaparak aldığım maaşımın yarısını aracın taksidine verdiğim içindir belki bu tez canlılık.araç eğer 5-10 yıllık olsaydı sorun değildi 4 aylık sıfır araç olunca insan bu gibi şeylerden dolayı tiksiniyor.neden sıfır aldığım araçta bu sorunlar oluyor demeden geçemiyorum.

Ne deseniz haklısınız.hakkınızı arayın sonuna kadar.Sıfır arabada titftiklenmemi olur, boyamı kalkar bu nasıl iş.Sonuna kadar arayın hakkınızı...

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis farı talihsizlik olabilir, belki taş gelmiştir incecik bi yerden çatlamıştır falan ? ya da üretim hatası

koltuk döşemesi sorunu iyi değil haklısınız..ama döşemeniz değiştiğinde sorun ortadan kalkarsa bence büyütülcek bişey yok bu olayda...

biz de 2006 da corsa aldık sıfır, bir hafta sonra bi farkettim kapı kilidi anahtarla mekanik olarak açılmıyo, anahtar boşa dönüyo, o an önemsemedim, araç 5 aylıkken falan kaza yaptım, 9 gün yattı araç opel odakta , bu sorunu da sölemiştik, ama teslim aldığımda yapmamışlardı, kızdım ettim , aracı aldım döndüm, 1 2 hafta sonra yine götürdüm aracı bıraktım, aradılar araç hazır gelin alın diye, gittim, neymiş efendim parça yokmuş , 3 5 gün sonra bi daha gittim, bu sefer yaptılar ama 20 lira gibi bi ücret, beni madur ettiniz bu araç 1 haftalıkken böleydi , aracı sizden aldım, kaskoyu sizden yaptırdım, kaza yaptık ordan da vurdunuz voleyi, kaç kere git gel yaptım zamanımı çaldınız, müşteri memnuniyeti desemde parayı aldılar.. o olaydan beridir odağa gitmiyorum.. opelimden soğumadım ama odaktan soğudum..

daha sonra araç 1.5 yaşındayken falan da klimayı açıp kaparken ses geliyodu, opel mara götürdüm, baktılar ses var hakkaten, sadece parça ücreti 302 tl olan bi parçayı garantiden değiştiler, teşekkür ettim ayrıldım...

şimdi aracım 5 yaşını geçti, çok şükür bu 2 olay haricinde bişey çıkarmadı... ayrıca şunu da sölim 2004 te bi akrabam sıfır bmw m3 almıştı, ilk 15.000 bakımı 3 milyar falan olan bi araç, o bile bmw servisinin insanı adam yerine koymadığından falan yakınmıştı.. yani servisler genelde böle, yine sizin derdinizle ilgilenmişler en azından.. dediğim gibi siz garantiden ayıpsız döşemelerinize kavuşursanız bence sineye çekin bu olayı..

aracın stepne altındaki yer için de bişey diyemiycem, bugüne kadar o lastiği ordan hiç almadım, belki benimkininde altında aynı şey vardır :) bu konuda da tecrübesi daha fazla olan arkadaşlar bi yorum yaparlar elbet

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gecmış olsun alırken heryerını kurcalamaktan baska care yok sankı ıkıncı el alınıyor bu koltuk tuylenme muhabbetı kumaşın dandıklıgınden kaynaklanıyor kılıf degısılır bagaj setepnesı yerıde boyanır sıze arac kusurlu bu bölum boyanmıştır yetkılı servıs tarafından dıye belge verılır yakın arkadaslarımızın basına gelen lerden örnek verdım ınsallah sorununuz cözulur

IMPROVED2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. sis farında herhangi bir fiziki hasar söz konusu değil sadece yalıtımı iyi yapılmamış. zaten fiziki bir hasar olsaydı zannerdersem servis kullanım hatası der değiştirmezdi. hadi diyelim bu problemleri garanti kapsamındayken hallettik.peki araç garantiden çıkınca yani iki yıl sonra daha farklı şeyler ortaya çıkınca ne yapacam peki. iki yıl sonra araçta herhangi bir üretimsel veya malzeme kaynaklı sorunlar çıkmayacağını servis veya opel garanti edebilirmi?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. sis farında herhangi bir fiziki hasar söz konusu değil sadece yalıtımı iyi yapılmamış. zaten fiziki bir hasar olsaydı zannerdersem servis kullanım hatası der değiştirmezdi. hadi diyelim bu problemleri garanti kapsamındayken hallettik.peki araç garantiden çıkınca yani iki yıl sonra daha farklı şeyler ortaya çıkınca ne yapacam peki. iki yıl sonra araçta herhangi bir üretimsel veya malzeme kaynaklı sorunlar çıkmayacağını servis veya opel garanti edebilirmi?
aslında urutemı bıtmış otomabıl almak bence ıyı degıl elındekı malzemelerle stokları erıtmek maksadıysa classıc 3 lerı elden cıkartıyolar suan clıo 3 lerde öyle bu sene sonu uretımı bıtecek mesela stokta ları erıtıyolar sorunuz hal olur sonucta allah yapısı degıll kul yapısı ıllakı ufak tefek seyler cıkar ıllakı uretımsel bı hata cıkarsa tabıkıde opel karsılamak zorunda kalıcak mecburlar tofastata kum bejı rengınde vernık atması sorunu var adamlar arabayı gerı alıp komple boyayıp arac kusurludur belgesı verıyolar satınca göstermesı ıcın her markada ıllakı sorun var sorunsuz ben araba markası görmedım olanlar bızım bızım butcelerı aşar opel turu almazdık canınızı sıkmayın yınede olumlu yaklasın ınsallah baska seyler cıkmaz

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bmw den opele geçtim yazının sanayi kısmını görünce derinden bir of çektim ama opelin burada suçu olduğunu pek zannetmiyorum fotoğrafları koyarsanız detaylı yorum yapa biliriz....