Opel Astra 2017 J Design model otomatik şanzıman vitese geçmeme sorunu

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Aracım 2017 model, 41.500 km de, alalım yaklaşık 2 ay oldu, bugüne kadar 4-5 kez aracım 3 000 devire geldiği halde vites geçişi yapmadı, dolayısıyla frene bastım tekrar gaz verdikten sonra vites atladı, önemli bir sorun olabileceğinden korkuyorum,daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya sorunun ne olabileceği hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız yeni garantisi devam ediyor servisle görüşmediniz mi
en mantıklısı servise gitmek yazılımsal bir sorun olabilir

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki aracınız o esnada yük altında miydi? Ya da yokuş aşağı iniyor olabilir misiniz? Genelde bu durumlarda araç vites yukseltmiyor

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki aracınız o esnada yük altında miydi? Ya da yokuş aşağı iniyor olabilir misiniz? Genelde bu durumlarda araç vites yukseltmiyor
evet volkan bey tam yokuş çıkıp akabinde aşağı iniyordum ve üstelik aynı yerde yapıyor sürekli

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız yeni garantisi devam ediyor servisle görüşmediniz mi
en mantıklısı servise gitmek yazılımsal bir sorun olabilir
aracın garantisi devam ediyor yarın götürücem önemli bir şey çıkmaz İnşallah

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet volkan bey tam yokuş çıkıp akabinde aşağı iniyordum ve üstelik aynı yerde yapıyor sürekli
O zaman bu normal bir durum, araç daha fazla hızlanmamak için vitesi buyultmuyor, bunu düz viteste motor freni olarak adlandiririz ya onu yapıyor, vitesi buyultse araç daha fazla hızlanacak ki bu seferde yavaşlamak için frene basmaniz gerekecek, yine yokuş çıkarken de gücü korumak maksadıyla vitesi yukseltmiyor. Eğer durum bundan ibaretse bence aracınızda bir sorun yok ama içiniz rahat etsin, servise danismakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman bu normal bir durum, araç daha fazla hızlanmamak için vitesi buyultmuyor, bunu düz viteste motor freni olarak adlandiririz ya onu yapıyor, vitesi buyultse araç daha fazla hızlanacak ki bu seferde yavaşlamak için frene basmaniz gerekecek, yine yokuş çıkarken de gücü korumak maksadıyla vitesi yukseltmiyor. Eğer durum bundan ibaretse bence aracınızda bir sorun yok ama içiniz rahat etsin, servise danismakta fayda var.
Sabah servise uğradım, yokuş inerken veya çıkarken gaza biraz fazla basmadığınız bürece araç 5 000 devire de gelse vites atmaz, sadece sizin araçta değil corsa vb araçlarda da (tüm otonatik opellerde de) aynı durum geçerli, bu herhangi bir sorun değil dedi

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah servise uğradım, yokuş inerken veya çıkarken gaza biraz fazla basmadığınız bürece araç 5 000 devire de gelse vites atmaz, sadece sizin araçta değil corsa vb araçlarda da (tüm otonatik opellerde de) aynı durum geçerli, bu herhangi bir sorun değil dedi
Tam otomatik sanzimanlarin genel özelliği bu. Cvt Micra'da eğer ki çok dik bir yokuş varsa l moduna alıp yavaş yavaş ilerliyor.