Opel astra 1.6 j dizel 136 bygr ilk çalıştrmada ses sorunu

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhablr arkadaşlr astra 2015 modl 68000 de aracım ilk marşa basınca 4 snylik gürültlü çlşyr, böyle bir sorun yaşyan oldu mu. Opel türkiye ve servse konuyu ilettim fakat üzerlrinden sorumluluğu atmk için şekilden şekile giriyorlar.opelin işi aracı satana kadar sattıktan sonra ilgilenme sorun çozme yok maalisef.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz @Emre bey. Sorununuzla ilgili olarak rica etsek kısa bir video atabilirmisiniz. Ayrıca ses buna benzer ve devam eden bir ses ise volantdan şüphelenmek gerekir.

Ses bu şekildeyse normal demektir.

Servis konusundaysa gördüğüm kadarıyla istanbuldasınız. Bence değiştirin o yetkili servisi. Size net bir açıklama yapmak zorundalar.

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar hasip bey cevabınız için çok teşekkürler, ses ikinci videonun aynısı fakat bna çok saçma geliyor böyle bir sorun sıfır km de iken bile yapıyordu opel için çok büyük bir hata bence

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Araçlarımızda ilk çalıştırmada yağ kartere süzüldüğü için biraz gürültülü ve yüksek devirde çalışma olmaktadır. Yağlama işlemi bitince devir 1000 altına düşer ve aracımız harekete hazır hale gelir. Sizin bahsettiğiniz durum bu olabilirmi hocam ?

• Beğen
Tepkiler: tutankamon

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu sorun fakat çok basit ve aynı zamanda opel için talihsiz bi konu, ben ve çevrem opel i kalitesine güvenerek bu işe girdik fakat böyle bir ses bizi araçtan soğuttu.piyasa da opel in daha alt sekmenti araçlarda da trigeri zincir fakat onlarda bu şekilde tek bir sorun yok.madem yağın dibe çokme problemi var süzülme süresini biraz daha uzun tutabilinirdi. Bu sesi ortadan kaldırmanın başka çaresi yok mu aceba

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha ince yağ kullanılabilir belki, daha hızlı sirküle olur

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım sabah ilk çalıştırmada bazen ilk videodaki gibi "şıkırtılı" ses çıkartıyor ama araç ısınınca o ses gidiyor ve sonraki çalıştırmalarda normal çalışıyor. Servise sorduğumda Hasip Bey'in dediği gibi "ilk çalıştırmada yağ kartere süzüldüğü için biraz gürültülü ve yüksek devirde çalışma olmaktadır" dendi. Ben de üstüne gitmedim açıkçası. Volant arızası ihtimali var ise tekrar gideyim o zaman servise.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet bu sorun fakat çok basit ve aynı zamanda opel için talihsiz bi konu, ben ve çevrem opel i kalitesine güvenerek bu işe girdik fakat böyle bir ses bizi araçtan soğuttu.piyasa da opel in daha alt sekmenti araçlarda da trigeri zincir fakat onlarda bu şekilde tek bir sorun yok.madem yağın dibe çokme problemi var süzülme süresini biraz daha uzun tutabilinirdi. Bu sesi ortadan kaldırmanın başka çaresi yok mu aceba

Şu anki aracım benim 3. opelim tamamında sistem bu şekilde çalışırdı, ilk çalıştırmada devir yüksekten alır hızlı yağlama yaparki aşınmayı minumuma çekebilelim. Kayınbabamda focus var dizel ondada aynı şekilde ilk çalıştırmada yüksek devirle çalışıyor diye hatırlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: tutankamon

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm 5 30 kullandım ama bi değişiklik olmadı

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Benim aracım sabah ilk çalıştırmada bazen ilk videodaki gibi "şıkırtılı" ses çıkartıyor ama araç ısınınca o ses gidiyor ve sonraki çalıştırmalarda normal çalışıyor. Servise sorduğumda Hasip Bey'in dediği gibi "ilk çalıştırmada yağ kartere süzüldüğü için biraz gürültülü ve yüksek devirde çalışma olmaktadır" dendi. Ben de üstüne gitmedim açıkçası. Volant arızası ihtimali var ise tekrar gideyim o zaman servise.
Sizin araç kaç model , birde ilk marşa basınca ikinci video daki gibi ses yapıyor mu hocam

Son düzenleme:

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm 5 30 kullandım ama bi değişiklik olmadı

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Sizin araç kaç model , birde ilk marşa basınca ikinci video daki gibi ses yapıyor mu hocam
2014 model 2015 Ocak trafiğe çıkışlı. 43000 km'de. Evet yapıyor.