opel astra 1.3 dizel sedan 1191 hatası

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar benim aracın alttan seloniod valfinin ordaki 2 adet hortumun arasına çalılar girmişti onları ordan çıkarmak için o 2 adet hortumları çıkardım ve çalılar ordan çıktı sonra aynen yerlerine taktım sonra piknik dönüşü yolda araç çekişten düştü peşinede 1191 arızası verdi . 1191 arızası nedir çözümü. ustaya gittim seloniod valfinin ordaki turboya giden hortumu direk bogaz kelebeğinin ordaki turbo girişine bağladı araya t koyarak çekiş düzeldi yani seloniod valfini iptal etti karadüzen turbo hortumunu bağladı araç düzeldi bu seferde 0107 map sensörü hatası verdi bu sefede aracı stop edince eski kamyonlar gibi çok sesli hava boşaltarak stop ediyor. 1191 hatasını seloniod valfini iptal ederek halletmesi içime sinmede bunu nasıl halledebiliriz .Yada ustayımı değişeyim. Herşey o seloniod valfinin ordaki 2 adet kabloyu çıkarıp takmakla başladı ondan önce araç fişek gibi idi. Çözümü nedir bi zahmet.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
o ustayı değiş öyle iptal et al kullan olmaz map arızasına düşüyorsa aracın manifold bir yerden hava alıyor demek eski haline getir borularda kırılma varmı bak turbo demişsin bunda turbo valfi ve ona bağlu borular var elektronik bir valfdir acaba omu o selenoid valfinin borularını eski haline getir ve valfe bak kırılmışmı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Can_211

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
o ustayı değiş öyle iptal et al kullan olmaz map arızasına düşüyorsa aracın manifold bir yerden hava alıyor demek eski haline getir borularda kırılma varmı bak turbo demişsin bunda turbo valfi ve ona bağlu borular var elektronik bir valfdir acaba omu o selenoid valfinin borularını eski haline getir ve valfe bak kırılmışmı
Bakacağım bugün o kablolara öyle karaduzen benimde hoşuma gitmedi kabloları kontrol edeyim bi

Can_211

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Tüm hortumları eskisi gibi yerlerine taktım. Araç düzeldi çekiş falan düzeldi.şimdi ise 0243 hatası verdi seloniod valfi hatası verdi