Opel Astra 1.3 cdti mi?& Toyota Corolla 1.4 D-4D mi?

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Opel kullanıcısıyım ama Toyota diyorum. D-4D'ler gerçekten çok iyi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1.3 cdti kullanici olarak aracimdan memnunum..eleganc... cekisimi??? hic de fena degil..sogukken biraz zayif,buda bütün diesellerde ayni....su an aracim 16000km oldu hic bir sikayetim olmadi...sessiz ,rahat ve komfor harika...toyota dersen ona birsey diyemiyecegim sonucta zevk meselesi...

şevko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolladan kasıt auris se ben toyota taraftarıyım önceki aracım corsaydı 2 senedir de sıfır aldığım 1.3 cdti ı kullanıyorum 60ooo km oldu opel beni kendinden soğuttu amaç esketikse tamam astra kafada gelir ama sağlamlıksa toyota

cengola

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2010 model Astra sedan aldım. Kesinlikle fazla para verip toyota falan alma. Kullanım ve yolculuk olarak çok rahat. Ben enjoy elengance paketini Ekim 2009 da 39800 tl. ye aldım. Üç aydır kullanıyorum son derece memnunum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kazasız belasız kullanın. bencede astra toyotadan daha üstün bir araç. ancak dediğim gibi lektro mekanik konusunda karşılaştırma yapmadan söylüyorum bunu.

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla Dizel 1.4 D-4D Class 41,750 Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 42,550 Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant 46,050
bunlar toyota.com.tr den alınan fiyatlar.
Astra Sedan1.3 CDTi Dizel - 90 HPEssentia37.633Astra Sedan1.3 CDTi Dizel - 90 HPEnjoy Elegance Paketi 39.314 (+900 civarı metalik boya farkı eklemek gerekli) (pazarlıkla 39.500-40.000 TL ye alınabilir)

özellikler karşılaştırıldığında dingil mesafesi astra sedan da 2700, coreola sedanda 2600 mm;
bagaj hacimlerinde astra 490, corolla 450 lt hacim sunuyor;
motor güçleri ikisinde de 90 Hp fakat corollanın kalkışları daha seri ;
ortalama yakıt harcamaları benzer;
her ikisinde de 6 ile manuel vites mevcut;
astrada perde hava yastığı yok, corollanın baz modelinde perde hava yastıkları yok;
astrada 7 hoparlör, mp3 cd çalar mevcut, corollada 6 hoparlör mp3 cd çalar mevcut.
(dizel astrada mazot deposundan çalkantı sesi aşırı geliyor; toyotada var olup olmadığını bilmiyorum :))
astra enjoy elagance modelini özllik olarak corolla comfort ve elegant modellerinin ortasına yerleştirebiliriz.
yani astra nın fiyatı 40.000 tl civarındayken corollanın karşılığı yaklaşık olarak 44,000 TL ye gelmektedir

buna göre Opel astra almak daha mantıklı.yaklaşık 4.000 TL karlı olacaktır.
her arabada ufak tefek sorunlar çıkabilmektedir.

saygılarımla

Bizde hiç o çalkantı sesi gelmedi ama kuzenin comfort donanımlı 2008 corollasında bariz bir şekilde ses var.

Öyle ki bagajda sumu var diye sordum kendisine. depodan geliyo deyince şaşırdım biraz. :D

Corollanın tek artısı kalkışlarının biraz daha iyi olması ve comfort donanımdan sonra 9 hava yastığı olması. Diğer tüm karşılaştırmalarda astra alır.

Donanımı daha zengin. Fiyatı daha ucuz. Tipi daha güzel.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyotayı çok seviyorum ama astranın kasası daha spor o yüzden astra derdim :)