Opel astra 1.3 cdti acil yardim....

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracın hantallıgı sadece ve sadece kalkışta onun harici bi sorun da frene ne kadar kısa da bassanız vites küçültmeniz gerekiyor yola devama edep hızlana bilmek için arac kendini toplamıyor hemen yoksa buraya 140 200 ibre resmi koymanın bi anlamı yok düz yolda her araba 170 rahat görür ve gecer hem hızın hantallıkla bi alakası da yok

Orda olan 140-190 km/s hızlar arasında cekilmiş resim değil videodur.. Düz bir yolda çekilmiştir.. Aracın hızlanması bence hantal denecek bir durum da değildir..
Çoğu 1.4 benzinli araçlara nal toplatacak bir güce sahiptir..Yokuşlardan hiç bahsetmiyorum bile..
Ayrıca 6 ileri bir araçtan bahsediyoruz 5 ileri araçlara göre daha kısa bir şanzumana sahip olduğu için vites küçültmesi normal diye düşünüyorum.

bence bu kadar irdelenen bir araç alınmaz. hep soru işareti var herkesin aklında, demekki araç vasatında altında hatta sınıfında alınacak son araç. o kadar parayı o zaman o araca vermeyin abi 1,5 yada 1,6 motorlu dizeller var onlara bakın bence. ben kimsenin fiesta ya yada megan a yada clio ya bu kadar kötü ve korkarak yaklaştığını görmedim. demek araç kötü çoğunluk bunda hemfikir. çoğunluğun sürüş keyfine hitap etmiyo....

Clio megan dediğiniz araçların motor ömürleri cdti motor ömrü ile karşılaştırılmıyacak kadar kısa..Her aracın +ları ve -leri olduğunuda unutmamak gerek.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu kadar irdelenen bir araç alınmaz. hep soru işareti var herkesin aklında, demekki araç vasatında altında hatta sınıfında alınacak son araç. o kadar parayı o zaman o araca vermeyin abi 1,5 yada 1,6 motorlu dizeller var onlara bakın bence. ben kimsenin fiesta ya yada megan a yada clio ya bu kadar kötü ve korkarak yaklaştığını görmedim. demek araç kötü çoğunluk bunda hemfikir. çoğunluğun sürüş keyfine hitap etmiyo....
ben kullandığım süre zarfı boyunca vasat diyebileceğim bi özelliğini görmedim ve halada kullanıyorum. sınıfında kendi dönemindeki araçlar içinde en iyi araçlardan birisi. şu an geride kalıyorsa (ki bence kalmıyor) eski kasa olduğu içindir ve yol tutuşu o segmentteki pek çok araca hala nal toplatmaktadır. megane'nın clio'nun bu kadar satmasının nedeni hala insanların beynine kazınıp kalan renault markasıdır. bizim insanımız genel anlamda bi kaç markadan başka araba bilmez ve binmez. oysaki adam alacağı renault'un parasının %5'ini daha üstüne koysa çok daha kaliteli araçlara binebilir ama yapmaz. neden yapmaz bende bilmiyorum, tasvip etmiyorum ama saygı duyuyorum...

zamazingo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat/kalite endeksi 1 numara araçtır. 0 km fiyatına b segmenti (ufak) arabaları satıyorlar. bence hakkını fazlasıyla veren bir araç. alışkın olduğunuz arabalardan sonra çok farklı geleceği kesindir. ancak bu araç güvenlik, kalite ve ekonomi üzerine üretildiğinden performans ve spor sürüş beklemek haksızlık olur. hantallığı ve düşük performansı canımı sıkar diyorsan hiç almanı tavsiye etmem. ama yaşadığımız ülkenin ekonomik koşullarını düşünürsek alınacak 3-4 arabadan biridir. ben 12 sene modifiye civic kullandım. ekonomik olsun diye aracı hantal kullanıyordum. şimdi ise 90 km hızı geçmemem için hiç bir nedenim yok. kafam rahat.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliteli malzeme ve sürüş konforu için alınır ama düşük hacimli motorun şehiriçi performansı kötü..ayrıca yakıt tüketimi fazla..benim araçla ayın km lerde aynı şartlarda kullanılan dci nin ortalama yakıtı 4.9, benimki 6.1 litre..iki araçta şu anda 24000 km de...

serdars7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
megane ve clıo mubenim odunluktan kütük almaya ihtiyacım yok o arabalar opelin yanına bile yaklaşamaz

poyrazilker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motor kasa ağır geliyor.. kalkışta gaza yuklenmek gerekiyor bir o kadar da mazot gidiyor hal böle olunca yakıt tüketimi artıyor... ne kadar köfte o kadar ekmek olayı.. fiyatlara bakınca ucurum cidden golf ile aynı fiyat astra ..... golf 1.6 TDI Comfortline 105 PS 250 Tork
astraya bakınca 1.3 CDTI 95 PS 195 Tork 1318 KG ... corsaya bakalım 1.3 CDTI 95 PS 190 tork 1154 KG golfe bakınca 50.000 TL astra 1.3 CDTI da aynı fiyat tartışmasız golf...

kalite ve segment olarak sınıfının birincisi.

onurka84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.postaciyiz.net
ustad 20 gün önce opel astra 1.3 cdti Elegance aldım yazılan tüm yorumlar abartı bu araç için..Araba gayet seri dimdik yokuslardada hiç yıgılmıyor cok ekonomik yakıt tüketimi var kesinlikle tavsiye ederim al..bu aracı kullanan kişilerin yorumlarını dikkate al derim.

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun zamandır kullanıyorum bence tatminkar düzeyde cupido arkadaşımızın dedigi gibi çogu araba 170 görüyor 65 hp lik clio bile ama ara hızlanmaları farklı.piyasada azda olsa h kasanın 1.7cdti versiyonu var onu araştırın nasıldır bilmiyorum mekanik olarak..

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et