Opel 94 model vectra a - 2. Vites tekliyor

mbatu66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar opel vectra 94 model aracımda lavota marka tüp takılı arac 2 - 3- 4 . Viteslerde sürekli tekleme yapıyor, 15 günde bir araca 1,5 lt yakın antifiriz ekliyorum, araca patlama kapağa diye bi şey yaptılar daraldığı yerde onu patlatıyor, birde son zamanlarda araç aşırı derecede kendini kasıyor gaza yüklendikçe motordan çok ses geliyor. artık ustalarla kanka olduk gide gele bazen çıraklık yapıyoruz ama düzen tutturamadılar daha.

mbatu66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok aksine yağda eksiltiyordu her 10.000 km de de sürekli değiştiriyom 7.000 gb falan olduğunda üstüne 1 lt yağ ekliyorduk 9000-10000 arası değişiyordu tamamen değişeli de 1 hafta oldu yağı

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağı 7000 de değiştir ;) zarar görme 3000 km yi...şehir içi kullandığın muhtemel..hemde güzel bir yağ kullan bakalım değişiklik oladabilir...valf ayarını yapıldımı hiç arabaya

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su kaçağı için ahtopot hortumu ve motorun altında z harfi şeklinde olması gerek kısa su hortumu var bir ucu ahtapota girer onu kontröl et.alt taraflarda olduğu için dikkat çekmez ve su ısınınca kaçırır

mbatu66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın yağını gm kullanıyorum, elektriksel sorun olabilir dediler buji ve buji kablosu elektrikçiye gösterdik sorun yok diyor, üst kapak contası kaçırıyordur dediler yine ustaya baktırdık abi ondan olmaz diyor arabayı 7 milyara aldım şuana kadar bi 7 milyar daha harcadım diyebilirim halen düzen tutmadı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçta LPG var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serkan bu tekleme sorununun ana kaynağı elektrik aksamından başka bir şey değil. Boşuna o kadar usta filan dolaşma yapacağın işlem belli ilk önce tek tırnak buji kullan sonra buji kablosunu değiştir. Ama etrafında aleminyum kaplama olan buji kablosu kullanma çok dandik oluyor onlar anında bozuluyor sonra ateşleme bobonini değiştir tekleme vs kalmayacak.

mbatu66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg gaz ayarı yaptırdım tekrar şuan düzeldi gibi eğer tekrar yaparsa bujileri değiştirelim dediler sıkıntı olurmu arac icin değişmemesi. su eksilmesi üst kapak contasından olabilirmi peki.