Opel 2.2 Elegance

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aşağıdaki ilanda bulunan arabayı almayı düşünüyorum. kafama takılan tek şey yakıt. Benzin de yakıt tüketimi 12-13 lt ancak LPG de ne kadar yakıyor. Özellikle kullanıcıları tarafından yorumlarınızı Bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...prins-marka-lpgli-c-kasa-opel-277919008/detay

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
merhaba aracı çok bilmem ama parça sıkıntısı ve parça pahalılığı duydum bence araştırıp öyle alın derim lpg dede ş.içi min.30-32 kr gibi yakar diyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaporta, filtre, iç trim, far v.s malzemeleri zibil gibi fazladır ve ucuzdur. İlandaki aracın farları ve stopları yan sanayi olarak sonradan takılmış, elegance modele ait olmayan parçalar. Farlar depo marka, stoplar magneti marelli marka. Arka koltuklar ibretlik şekilde dapılmış ve ucuz toplanmış, ön koltuklar işlemden geçmiş. 200bin km bu aracı yıpratamaz en azından bir 350bini vardır bu aracın.
Sorunlu bir motoru yok, kroniği yok...Triger sistemi zincirli-kasnaklıdır. 450-500 lira malzemesi gerisi işçiliktir. Şanzımanı 5 ileri AF-23 şanzımandır, volvo saab gibi markalarda da kullanıldı, sağlamdır ancak 50bin kmde şanzıman yağı değişmediğinden tork konvertör yıpranıp 150bin km civarında tamamen iş görmez hale geliyor. Yağ değişimi ile 1200-1500 lirayı buluyor tamiri, hareket eden otomatik şanzımanın tamiri ucuz oluyor, komple şanzıman yapılması gerek diyen şanzımancıdan kaçının...
Yakıtı şehir içinde 11 litre civarıdır benzin olarak, 13 litre lpg yaksa 26 kuruş şehir içi tüketimi, uzun yolda 120-140 arası sabit ilerlenirse 6.5 litre kadar yakıyor 7.5x2 = 15 kuruş da uzun yol tüketimi yüksek hızda. 90-95 gibi hızlarda 10 kuruşa yaslanan bir tüketimi var, opel'in en cimri tüketime sahip motorlarından biridir.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MErt çok güzel açıklamış...
1.6 alacağınıza 2.2 benzinli alın , aracınızdan keyif alın.. Benim 2.0 Turbo Ankara şehir içi 27-28 kuruş yakıyorki... gaza da basıyorum..sakin kullanımda 25 lere düşer diye düşünüyorum.
Mert bu active select vites kutusu değil mi ? 6 ileri olması gerekmez mi ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yakıt lpg de yada benzinde litre cinsinde değişmez fazla.

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aracı bugün alıyorum inşallah

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aşağıdaki ilanda bulunan arabayı almayı düşünüyorum. kafama takılan tek şey yakıt. Benzin de yakıt tüketimi 12-13 lt ancak LPG de ne kadar yakıyor. Özellikle kullanıcıları tarafından yorumlarınızı Bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...prins-marka-lpgli-c-kasa-opel-277919008/detay

Selamlar,

Yeni bir vectra cı ama eski bir opelci olarak. Bu aracın parçalarında kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız. Her türlü iç trimi vs aklınıza ne gelirse bir dünya var.

Fakat ilanda ki araç biraz yorgun yani aynı yaşta emsalleri ile kıyas yapılınca fazlaca hırpalanmış gibi duruyor. orijinal takıntısı varsa sizde adam etmeniz hayli masraflı olur bence.

Saygılar

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Yeni bir vectra cı ama eski bir opelci olarak. Bu aracın parçalarında kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız. Her türlü iç trimi vs aklınıza ne gelirse bir dünya var.

Fakat ilanda ki araç biraz yorgun yani aynı yaşta emsalleri ile kıyas yapılınca fazlaca hırpalanmış gibi duruyor. orijinal takıntısı varsa sizde adam etmeniz hayli masraflı olur bence.

Saygılar

düşün yani 3.0CDTI çıkma motor bulan buluyor :p

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MErt çok güzel açıklamış...
1.6 alacağınıza 2.2 benzinli alın , aracınızdan keyif alın.. Benim 2.0 Turbo Ankara şehir içi 27-28 kuruş yakıyorki... gaza da basıyorum..sakin kullanımda 25 lere düşer diye düşünüyorum.
Mert bu active select vites kutusu değil mi ? 6 ileri olması gerekmez mi ?

1.8i, 2.2i , 3.2i, 2.0DTI, 2.2DTI, modellerde 5 ileri, 1.9cdti ve 3.0cdti modellerde 6 ileri active select hepsi de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...