Opel 1.3cdti dpf

normalm4n

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba zamanla aracım ilk zamanlarına göre gidişi çekişi azaldı dpf den şüpheleniyorum. Bunun temizliği nasıl ne yapılabilir? Yakıtta arttı eskisine göre. Bakımları yapılıyor. 203 bin km de

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu temizleme işlemini yapan atölyeler var. Özel solüsyonla seramik gözenekleri temizliyorlar.
internette araştırın.
Tıkanmış DPF hem ehjektörlerinize, hem de geri basınç yapıp turbonuza da zarar verir.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Maf,Map sensörlerine bakılsın..Bunlarda varsa sorun çekiş düşer...Hem temizlemese kolaydır..Daha sonra Egr Valfine bakılıp bence son seçiminiz Dpf olsun...Değilimi veya temizliği biraz külfetli diye biliyorum...Bu arada 2005 model corsalarda Dpf varmıymış?

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba 1.3 Astra j sport kullanıyorum dpf açma sikliginiz nedir arkadaşlar haftada bir yada ayda bir yada 300 km bir gibi.Opet Total Shell hepsinde yaklaşık iki hafta falan Petrol ofisi yaklaşık 1 ay yada 400 km de açıyor fakat araç çok hantal eniyi performans Shell sonra Total bende sizde nasil

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba 1.3 Astra j sport kullanıyorum dpf açma sikliginiz nedir arkadaşlar haftada bir yada ayda bir yada 300 km bir gibi.Opet Total Shell hepsinde yaklaşık iki hafta falan Petrol ofisi yaklaşık 1 ay yada 400 km de açıyor fakat araç çok hantal eniyi performans Shell sonra Total bende sizde nasil
Bu sizin kullanım şekiliniz ve trafiğe bağlıdır. 1.3 bende opet en iyi performası verdi tepedevren yokuşu vardır mudanya bursa arası 7 km kadar %7 ila %10 eğimli onu 5 vitese 160a kadar çıkıyor ama shellden alırsam aynı şekilde 90 100 maks. ara hızlanmalarda da epey fark ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dizel araç devri sever...Devirli kullanırsanız dpf nin arıza yakacağını düşünmüyorum....4 yıl 2012 1.3 Astra J dizel kullandım(100 bin üstü km)...Hiçbirinde arıza(Dpf ışığı) yakmadı...Çok kısa mesafede sürekli kullanıyorsanız en az 2 haftada bir 1-2 saatlik yol gidin gelin devirli bir şekilde,dpf ışığı yakmayacaktır...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok devirli sürmekten kastınız nedir tam anlayamadım mesela ben genellikle sehirdisi 2200-3000 devirde s.ici ise 1750-2200 dd arasında kullanıyorum. 4000 ve üzeri devilerde devirdaim pompasına zara vermektende çekiniyorum açıkçası.
Yakıt ile performans bence çok alakalı bariz farklar oluşuyor ben rampada test etmedim fakat ara hizlanmalarda Shell- Total -BP-Opet-PO Aldığım istasyon ilede alakalı olabilir ama ilk çalışmada ve dpf yakma hususunda en çok PO memnun kaldım performansı en zayıf olanda kendisi ama maalesef.