Opel 1.3 cdti yakıt yardım lütfen

ahmet34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle bir şeyi kabul edelim arkadaşlar,kendi aracımız diye pohpohlamanın bir anlamı yok..araçta 1 ve 2. viteste tembellik söz konusu ama 3 ten sonra kendine geliyor fakat! bu aracı kullanan ben ve bir çok arkadaşımın da gözlemlediği gibi eğer aracı özellikle 1 ve 2.viteslerde 3000 in altında vites geçişi yaptığımızda yığılıp kalıyor ayrıca rampadan kalkıyorsanız ya da vites geçişi yapıyorsanız 2000 2500 devirde vites değiştirmek arabayı aşırı derecede güçsüzleştiriyor,özetle araç gereken ivme yi elde edemiyor... bu nedenle aracımız dizel ve motor bakımından güçlü bir motora da sahip değil randımanlı ve kararında kullanmak en iyisidir diyorum.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle bir şeyi kabul edelim arkadaşlar,kendi aracımız diye pohpohlamanın bir anlamı yok..araçta 1 ve 2. viteste tembellik söz konusu ama 3 ten sonra kendine geliyor fakat! bu aracı kullanan ben ve bir çok arkadaşımın da gözlemlediği gibi eğer aracı özellikle 1 ve 2.viteslerde 3000 in altında vites geçişi yaptığımızda yığılıp kalıyor ayrıca rampadan kalkıyorsanız ya da vites geçişi yapıyorsanız 2000 2500 devirde vites değiştirmek arabayı aşırı derecede güçsüzleştiriyor,özetle araç gereken ivme yi elde edemiyor... bu nedenle aracımız dizel ve motor bakımından güçlü bir motora da sahip değil randımanlı ve kararında kullanmak en iyisidir diyorum.

dediğiniz bazı şeylere katılıyorum.Rampada 3000 altı 2. vitese geçilmiyor doğru ama düz yolda 2000 devirde gayet iyi şekilde vites değiştirebiliyorum.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pohpohlayan yok zaten..onu nereden çıkardınız..bu arada konu yakıt tüketimi olarak açıldı..şimdi farklı yerlerdeyiz..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz bazı şeylere katılıyorum.Rampada 3000 altı 2. vitese geçilmiyor doğru ama düz yolda 2000 devirde gayet iyi şekilde vites değiştirebiliyorum.

2000 devir düz yolda olsa vites değişikliği için düşük. 3bine yakın olsun ama geçmesin.

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 devirden sonra vites değiştiriyorsanız bahsettiğiniz 7,6 lt şehir içi için normal, hele aracınız yeni ise çok daha normal. ben devirli kullandığımda 7.2 leri görüyorum. aracım 130.000 de bu arada..

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle Sakin kullanın, 10.000 km geçtikten sonra yakıt düşüyor ve fabrika değerlerine yaklaşıyor.