opcom programlama (boot sorunu)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Slmlr,
Elimde 7-8 yıl önce Çin den alınmış OP-COM çihazı var. 1,39 Firmware yüklü.

Sorum;
2011 Corsa D ve 2012 Astra H araçlarda kullanabilmem için hangi Firmware i yüklemek gerekir?

Diyelim, (örneğin versiyon 1,70 firmware ) yüklenebilir mi?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlr,
Elimde 7-8 yıl önce Çin den alınmış OP-COM çihazı var. 1,39 Firmware yüklü.

Sorum;
2011 Corsa D ve 2012 Astra H araçlarda kullanabilmem için hangi Firmware i yüklemek gerekir?

Diyelim, (örneğin versiyon 1,70 firmware ) yüklenebilir mi?

Sahte 18f458 chip olmazsa yazılım değiştirilebilir. Chip sahte ise belki 1 belki 2 firmware yüklemesi sonunda kullanılamaz hale gelecektir. En son gerçek sürüm ise 1.66. Bunun üzerindeki diğer sürümler de sahte firmwarelerdir.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çinden alındığına göre sahte op-com dur, ve çhipi 18f458 miş açtım baktım..

Bu durumda (sahte veya değil) v1.65. v1.66, veya v1.70 yüklemek mümkün mü acaba?

Tabii bir de nereden indirebilirim? Aradığım Yazılım değil firmware in kendisi.

Eelimde OP-COM 100219a EN, VAUX-COM_120309a yazılımlar var zaten.

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çinden alındığına göre sahte op-com dur, ve çhipi 18f458 miş açtım baktım..

Bu durumda (sahte veya değil) v1.65. v1.66, veya v1.70 yüklemek mümkün mü acaba?

Tabii bir de nereden indirebilirim? Aradığım Yazılım değil firmware in kendisi.

Eelimde OP-COM 100219a EN, VAUX-COM_120309a yazılımlar var zaten.

Çinden gelen bütün opcomlar clon elbette fakat bazılarında gerçek mcu olduğu için bunlara high quality opcom deniyor ve yazılım olarak orijinale çevrilebiliyor, orijinal gibi de kullanılıyor. Bazılarında ise sahte mcu olduğu için (kopyanın kopyası yani) bunlarda firmware değişikliği yapılamıyor. Yani yapılırken yazma işlemi sırasında kullanılamaz hale geliyor. Sahte sd kart gibi düşünün 1. formatta patlamazsa bile 2. hatta 3. formatta kullanılamaz hale geliyorlar.

Bu sahte mcu

NgPKmZ.jpg

Bu da gerçek mcu

O7llMF.jpg

Mcu gerçekse eğer istediğiniz yazılımı flashlayabilirsiniz mümkündür. Kullanmanız gereken programın adı ise OCflash. Hem yazılımı hem yazılım atmak için gereken programı Google' de bulabilirsiniz.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
op3.jpg

Sizce bu hangisi?

M

mismailt

Bilgi Girilmemiş
Merhaba.2019 astra j 1.4t aracimin termostad acma sicakligini dusurebilirmiyim?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Pecochip adinda 1.6 cruze ve astralar bir yazilim atiliyor.Bu yazilimi atanlar ayrica termostat acilma isisini da dusuruyorlar.
Normalde 1.6 için termostat yapmışlar düşük ısıda açıyor ama bizim opellerde termostat motor ecusu ayarlıyor gerekli yerde açıp kapatıyor

M

mismailt

Bilgi Girilmemiş
Normalde 1.6 için termostat yapmışlar düşük ısıda açıyor ama bizim opellerde termostat motor ecusu ayarlıyor gerekli yerde açıp kapatıyor
Sanirim pecochip bu islemi dediginiz gibi yazilim uzerinden yapiyor.Ben de opcom ile diagnostic uzerinden yapilabiliyorsa aracima kendim yapayim dedim.