Opcom ile o2 sensör verileri temizlenebilirmi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yaptığım lpg ayarını tekrar inceledim.bluetooth obd aparatıyla.arabanın gaz tepkileri inanılmaz çok beğendim ama zengin karışım mı diye kafama takılmıştı.motor tam ısındıktan sonra benzinde ve lpg de stft değerinin 0 da kaldığını ya da 0 a çok yakın olduğunu gördüm.rölantide ve yükteyken.bakalım tekrar kontrol edecem ama harika bir ayar yakaladım sanırım

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman map resetten sonra benzinle kullanmaya gerek yokmu??
Bir de nasil ayar yaptigini anlatabilir misin ??
Bende ayni sekilde yapayim

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi opcomla yaptığım işlem o2 resetleme işlemimi emin değilim.çünkü benzine alıp stft değerlerine baktığımda sapma yoktu aynıydı yani.sıfırlanmışsa eğer tabiki benzinde gezmek lazım.ben gezmedim emin olmadığım için ve ayar iyi olduğu için.valla benzin yetiştiremedim marş uzatmadan dolayı 1 hafta benzinle dünyaları yaktı :)

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opcomla yaptigin sey lpg yuszunden ogrenilmis verimsiz haritalari silme fabrika ayarlarina dönme yanlis bilmiyorsam..Ama kisisel kullanim haritasi olusmasi icin benzinde gezmen gerek mi bilmiyorum..
Abi aracinla duygusal bagin var iyi ugrasiyorsun maşallah bana 5/10 yil onceki hallerimi hatirlatiyon..Benim arac muhtemelen senin iki kat km de ama 3/2 si uzun yol .Motor kisminda bir tek bobin degisti digerleri fabrikanin taktigi duruo..Alt duzende iyileştirme yapildi tabi..ilk calistirmada yurudugumde devir yukselmesi bile ...ki normal mis araci satmama sebep..Onlarla ugrasacak ne vakit var ne tahammül :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi araba arıza yapmasa bile uğraşıyorum bişeyleriyle.inan benim de hiç vaktim yok.sıfır araba alıp sadece binmek bile sıkıcı geliyor bana.beni aşan arızalarda elbette satarım arabayı asla upraşmam.97 vectrayı tamire rağmen sırf kaloriferi ısıtmıyor diye satmıştım.ama belli yaştaki araçların kaderi bu sanayii bırakacan ya da kendin uğraşacan.
Bu arabamda eski sahibinden kalan bakımsızlıklarla uğraştım biraz.neden bilmiyorum bu arabayı satasım gelmiyor arıza yapsa da..

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tebrik ederim acikcasi
senden araba alan adam sorunsuz bakimli araba almis olur uzun sure sanayi yuzu gormez

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
18881795_10155354003353908_626985321648788919_n.jpg

Keşke böyle bir değer görecek yer olsa.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o değerleri obd aparatı ile android teyp ekranımdan bir tıklama ile görüyorum da ..
lpg çok oynak bir yakıt.değerleri tam tutturabilmek için ustalık bilgi ve tecrübe gerektiriyor.