Opcom cihazı aldım yardım

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPCOM CİHAZI ALDIM HIZLANINCA KAPI KITLEME ÖZELLİĞİNI AKTIF ETTIM ANCAK EMNIYET KEMERI IKAZSESINI NASIL AKTIF EDECEZ BILEN VAR MI? VE BAKA NELER YAPILABILIR?:rakir::rakir::rakir::rakir::rakir:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPCOM CİHAZI ALDIM HIZLANINCA KAPI KITLEME ÖZELLİĞİNI AKTIF ETTIM ANCAK EMNIYET KEMERI IKAZSESINI NASIL AKTIF EDECEZ BILEN VAR MI? VE BAKA NELER YAPILABILIR?:rakir::rakir::rakir::rakir::rakir:

Araç astra h ise emniyet kemeri uyarısı tr versiyonunda yok diye biliyorum.

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 2007 enjoy makyajlı kasa yok mudur acaba? Ekranda emniyet kemeri lambası bile yok mu yanmıyor mu bilmiyorum ama görünmüyor yani

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç astra h ise emniyet kemeri uyarısı tr versiyonunda yok diye biliyorum.

Astra h 2007 enjoy makyajlı kasa yok mudur acaba? Ekranda emniyet kemeri lambası bile yok mu yanmıyor mu bilmiyorum ama görünmüyor yani

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende zafira b cosmo vardı donanım en üst seviye onda da yoktu,alt yapı olarak astra h la aynı.
yani yoktur diye düşünmekteyim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur inşallah,opcom u aldığımda bende vectra b vardı çok işime yarıyordu zafira da hiç gerek duymadım gibi bişey 1 defa meraktan bağladım şimdi vectra a var bunda da obd 1 var obd 2 için araya dönüştürücü aldım ancak ya kablo dan ya cihazdan ancak hata kodu (oda sadece dtc 31 gibi ne olduğuda zor bulunuyor) görüp silebiliyorum.

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur inşallah,opcom u aldığımda bende vectra b vardı çok işime yarıyordu zafira da hiç gerek duymadım gibi bişey 1 defa meraktan bağladım şimdi vectra a var bunda da obd 1 var obd 2 için araya dönüştürücü aldım ancak ya kablo dan ya cihazdan ancak hata kodu (oda sadece dtc 31 gibi ne olduğuda zor bulunuyor) görüp silebiliyorum.

Bu gün yaptım emniyet kemeri aktif değilmiş aktif ettim yolcu ve sürücü ayrı ayrıydı birde sesli uyarısı da var onuda aktif ettim ancak ne görsel sen sesli bi uyarı olmuyor. Sigortası felan mı attı ya da çıkarttılar dicem opcom dan programladıktan sonra test etme işlemi yapınca kadranda emniyet kemeri lambası 3-5 saniye yanıyor sonra sönüyor. Yanlış yapılan eksik bişey mi var acaba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün yaptım emniyet kemeri aktif değilmiş aktif ettim yolcu ve sürücü ayrı ayrıydı birde sesli uyarısı da var onuda aktif ettim ancak ne görsel sen sesli bi uyarı olmuyor. Sigortası felan mı attı ya da çıkarttılar dicem opcom dan programladıktan sonra test etme işlemi yapınca kadranda emniyet kemeri lambası 3-5 saniye yanıyor sonra sönüyor. Yanlış yapılan eksik bişey mi var acaba

mantıken koltukta birinin oturduğunu sistemin algılaması lazım ve sonrasında biri oturoyorsa kemeri bağlı değilse uyarması lazım.algılayıcı yoktur belki koltukta

Son düzenleme:

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mantıken koltukta birinin oturduğunu sistemin algılaması lazım ve sonrasında biri otoroyorsa kemeri bağlı değilse uyarması lazım.algılayıcı yoktur belki koltukta

evet olabilir de bunu nasıl anlayabiliriz acaba?
koltuğu söküp kontrol etmeyi düşünüyorum. bariz belirli bir parça olması gerekli mi emniyet kemerinin tokasına bağlı koltuğun hemen alt yan kısmından ileri doğru bir tüp uzanıyor budur dıye sanıyorum ağırlık ölçer birde koltuğun altın bı hayli kablo var. artık nedır hangısı ne işe yara bılmıyorum. var mı tavsıyenız ?:(