Op-Com Tavsiyesi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
08/05/2015|05:35:19|Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi|Receive item at office of exchange (Inb)|-|-|Turkey

Sonunda Türkiye ye giriş yapmış paket. 15-20 dakikalık bir mesafede şuan ama sanırım Pazartesi elime ulaşır..:D

Bilgisayarını falan hazırladım op-com un. Elimde eski bir HP laptop vardı. Geçenlerde format atıp XP yükledim. 4 gözle op-com u bekliyorum. İnşallah araba elimde kalmaz kurcalarken. :D

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sonunda Türkiye ye giriş yapmış paket. 15-20 dakikalık bir mesafede şuan ama sanırım Pazartesi elime ulaşır..:D

Bilgisayarını falan hazırladım op-com un. Elimde eski bir HP laptop vardı. Geçenlerde format atıp XP yükledim. 4 gözle op-com u bekliyorum. İnşallah araba elimde kalmaz kurcalarken. :D

Aman dikkat :)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Op-Com um geldi ama çalıştıramıyorum. Nasıl çalışacak bu?

op-com 2012 ve op-com 2010 var. 2012 hiç açılmıyor 2010 ise ecu yu tanımıyor.

rQMPoN.jpg

7kgRrW.jpg

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım sorun XP kaynaklı. Şimdi windows 7 yüklüyorum makinaya. Bakalım ne olacak?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a539gQ.jpg

Nerede hata yaptığımı söyleyebilecek biri var mı? Bağlantıyı sağlatamıyorum bir türlü. Op-com üzerinde power ve tx midir nedir o yanıyor. başkada bir şey yok.

Az önce arabaya hiç bağlamadan çalıştırıyım dedim. yine aynı şekilde çalışıyor. Yani power ve tx ışığı yanıyor ve ekranda initializing ECU yazıyor. Birde bunu sadece diagnostic connector kısmında Pin#3 #7 #8 #12 seçildiğinde yapıyor.HS CAN, MS CAN, SW CAN, CH CAN seçildiğinde "interface communication error, or interface not powered from car" diyor.

Son düzenleme:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada aklıma gelmişken kutu içinden çıkan cd içeriğinde kurulum yok. Opcom 2012 diye bi klasör var. Onun içinde exe dosyasını yönetici yetkisi ile açıyorum. Sadece ilk taktığımda cihaz bi usb driver sordu o kadar.