OP-COM problemi

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Merhaba,

91 model opel senatörüm var ecuya opcom ile bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum ;

"please connect your interface to the usb port or install the usb driver"

Bu programın bir sürü versiyonu var en son sürüm tüm araçlar için mi geçerlidir yoksa sürümleri araç model ve üretim yıllarına göre bölmüşler mi ?

Aşağıdaki siteden en güncel sürümü indirdim (2015 versiyon olarak görünüyor) fakat yukarıdaki hatayı aldım.

http://www.op-com.hu/Downloads_EN.aspx

Bende opcom cihazı yok onun yerine ELM327 nin geliştirilmiş versiyonu bir cihaz var bu cihaz ile daha önce obd1 protokolüne sahip bir çok araca baktım ama kendi aracıma bakamıyorum.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarı ile o siteden indirdiğiniz program clone cihazlar ile çalışmıyor. Benim 2012 corsa aracımda op-com u bir türlü çalıştıramamıştım sizin hatayı veriyordu ama 2011 ve öncesi modellerde sorunsuz çalışıyordu. En azından alan kişi sorunsuz kullandığını belirtmişti.

O yüzden gidip ELM327 aldım. Hata verirse rahatlıkla siliyorum.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

91 model opel senatörüm var ecuya opcom ile bağlanmaya çalışıyorum fakat sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum ;

"please connect your interface to the usb port or install the usb driver"

.

Bu hatayı driver yülkü değilse veya tanımıyorsa alırsınız. Normal clone opcom yazılımı denediniz mi?

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Daha önce aynı cihaz ve scanmaster program ile bir çok araca bağlandım fakat opcomda sürekli bu mesajı alıyorum.Kullandığım cihazın sürücüleri bilgisayara kurulu yani bilgisayar cihazı görüyor.

Opcom un bir sürü programını denedim clone program hangisi oluyor yada nereden indirebilirim yardımcı olurmusun :)