öneri ve deneyimlerinizi bekliyorum

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar 1994 c20xe gsi aracıma yaklasık 6 aydır ateşleme bobininden dolayı tekleyerek biniyorum.ama artık değiştirecem.fakat soracağım bir konu var bobini değiştirince buji kablosunuda değiştirmek gereklimi?kabloyu 2 ay once aldım taktım zetex marka.birde değiştirirsem ne marka önerirsrniz?malum orjinalleri cok pahalı.veya bujilerle beraber performans kablo mu taksam,bu tur buji ve kabloları ne marka takmalıyım?nereden alabilirim?herkese selamlar.

emregsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kablosunu değiştirmenize gerek yok ama arızanın kesin bobinden yaptığını biliyormusunuz deneme kaydı ile değiştirin bence belki değiştirmiş olduğunuz buji kablosuda problemldir benim başıma geldi size bir test yöntemi söyliyeyim gerekli malzeme bildiğimiz camsil fısfıs şişesi şişeye suyu katın arabayı çalıştırın buji kablolarının üstündeki kapağı sökün suyu kablolara doğru püskürtün sağa sola kıvılcım atıyorsa sorun kabloda tabi suyu fazla sıkıpta bujilere indirmeyin gerçi kablonun etrafındaki lastikten geçmez ama olsun :)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji gibi motorum önemli noktalarında orjina parçaları lalmanızı tavsiye ederim bobin ise Delphi alın.

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yontemi bir deneyim bakayım fakat problem %90 bobinden.ama ikisini birdrn değiştireyimde kafamda soru işareti kalmasın diyorum.buji kablosu dısında aracımda hep orjinal gm kullanıyorum.buji kablosu dısında.kabloda inat ettim 300 lira vermeyecem.baskı balatayıda değiştirecem bu yakında.orjinal gm buldum bir parcacının elinde kalmış 300 tl dedi ne dersiniz?parcanın üzerinde luk damgası var.