((önemli)) volant ve direksiyon kutusu tamiri

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler bu konuda bilgimi paylaşmak isterim ben 2. volantımı kullanıyorum ve yine aynı yine aynı. sabitleme konusuna gelince ortalama baskı balatının yüzde 20sini yiyorsunuz ve beklemediğiniz kalkışlar yapıyorsunuz. eğer bu şartları kabul ediyorsanız yaptırınız yoksa sizde kronik bi beyin arızası oluyor :)

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 kere volant nasıl değiştin ya, fazla gibi geldi bana, peki sabitlemeyi kim yapar kaça yaparki?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genellikle tornacı yapıyor

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi ayrı iş o zaman anladım..
ustaya söktürcaz, alıp tornaya gitcaz, karışık gibi ğörünüyo biraz ama..
kaça patlar ki, randımanlı olurmuki, bi sürü soru işareti oluyo yaff insanın kafasında..offfffffffffff....

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük sorun

Son düzenleme:

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabanın volan dişli kaçırıyordu 50 liraya kaynak yaptık motor indi kalktı 230 lira fiyat tuttu gçantep kusget sanayide yaptık

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki,kullanımda hiçbir değişiklikolmadı mı?Bir de yalnızca kaynakla yani volanı sabit yapmayla bitiyo mu iş yoksa torna falan gerekiyo mu?

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel! Özellikle ustalardan yorum bekliyorum,şu astra g balatası hakkında.

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar volanı sabitleyip,yaylı bir balata takılırsa konfor ve balata aşınma sorunu çözülür bence.Bir arkadaş volanı sabitleyip astra g balatası takmaktan falan bahsetmişti.Volan sökülüp sabitlendiğinde balata da uydurulur bence.Yakında benim de volant olaylarıyla ilgilenmem gerekicek, o zaman kesin deniycem bu olayı.Ayrıca eğer balata uydurma söz konusu olursa, astra g balatası çok daha ekonomik ve volant sabitlendiğinde mevcut volanımızı kullanabiliriz diye düşünüyorum.Yani volanı da değiştirmemize gerek kalmayabilir.Özellikle ustalar görüş bildirirse ço sevinicez.

eğer konuyla ilgi bir işlem yaparsan mutlaka bizide bilgilendir kardeş, çoğumuzun ortak derdi bu biliyosun, şu işe köklü bir çözüm bulsak ne iyi olacak, yukarda bahsettiklerin akla yatıyor ama usta yorumlarıda almak lazım, yada yapan deneyen mutlaka vardır, koskoca istanbulda bu olayı yapabilecek bir usta mutlaka vardır, şaka maka bir volant olayına girince bir milyara yakın para gidiyor, bu sorunu mutlaka çözmeliyiz..
herkezin katkısını bekliyoruz bu konuda...:help::help: