önce motor ariza işiği yaniyor sonra stop

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR SON 3 GÜNDÜR ARA SIRA TEKRARLAYAN BİR SIKINTI OLDU SEYİR HALİNDEYKEN ÖNCE MOTOR ARIZA IŞIĞI YANIYOR KISA BİR SÜRE SONRADA ARAÇ STOP EDİYOR. dİREKSİYON VE FRENLER ŞİŞİYOR AZ KALSIN KAZA YAPACAKTIM. ACABA YAKITLA İLGİLİ OLABİLİR Mİ? GENELLİKLE 3 İSTASYONDAN BENZİN ALIYORUM. (SHELL)

iiilhami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolenti dengeleyici temizletmen gerekebilir benzinli ise aracın benzinin içindeki katkı maddeleri rolanti düzenleyicinin içerisini kaplayarak dengesini bozmakta bilgim bu kadar. İyi günler

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr............

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da egr gibi geldi...
hayırlısı inşallah.

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler. Bu EGR yi temizletmek mi gerekiyor yoksa değişmesi mi gerekiyor?.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bariz EGR ve bogaz kelebegi temizlenmesi gerek.. ayni şey benimde başıma geldi. bende bi kaç kez kaza yapmaktan kurtuldum..

hocam git bir ozel servise. EGR ve bogaz temizligi istiyorum de.. 15 dklik bir işlem.. 40-50 lira bişey tutuyor.. İhmal etme..

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı. Egr ve boğaz ile sorun kalmadı. Ara ara boğazı temizletiyorum.

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfinde boğaz kelebeğinde sorun olması çekişi olumsuz etkiler mi? arabamda çekiş düşüklüğü de var.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Canim kardesim aracin ariza isigi yaniyor,su anda burdan birseyler söylemek zor...ama o ariza isigi yaninca not programda calisiyor aracin onun icin cekisten düser..bir an evvel aracini göster..cünkü bu halinde araca zarar veririsin..cünkü bu notprogramda aracin yüksek devirlere gelmez...

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz üzerine özel servise gittim sorunu anlattim. Hemen egr valfi değişecek dedi usta. 270 parça+ 50 işçilik = 330 lira fiyat verdiler. Temizleyin dedim ... Randiman vermez dediler.. Biraz israr sonucu zor da olsa söküp tinerle temizlediler.30 lira da işçilik. Boğaz kelebeğini de temizleyin dedim, galiba üşendiler "uzun iş sabah arabayi birakacaksin akşam alacaksin" dediler. Ben de israr etmedim temizlikten sonra 60 km yol yaptim henüz ariza işiği yanmadi. Bilgilerinize......