ön Tekerlekte Düzensiz Aşinma

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Sabah Arabamin Sağ ön Tekerleğinin Diştan Aşindiğini Farkettim. Sadece Dişardan Aşinma Var Ve Bu Yalnizcasağ ön Tekerlekte. Sorun Acaba Nedir? Rot Ayari Bozuk Olsaydi Sanirim Iki Tarafta Da Aşinma Olmaliydi. Ayrica Arabam Sadece 2200 Km De

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal kamber açısından yani rottan. Şöyle izah ediyim sağ ön teker bir çukura düşmüş olabilir ve kamber açısı değişmiştir bunun için bu aşınma olabilir. Öncelikle rot ayarı yapan bir yere gidin o size ne yapılacağını söyler.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
rot ayarı bozuken 2 tarafta aynı sekılde asınacak dıye bırsey soz konusu olamaz
rot dengelerı cukur asırı zorlama kasıslerden sert gecme gıbı degısımlerden hasar gorebılır buda hem ayarı hemde rot basını bozar
bılgısaya kontrollu rot ayarı yapan yerler cok aracınıza gıdıp ucretsız recete yazdıırn yanı on takımdakı tum hasarlar gorunur zaten rot kolları rot basları terazı kolları ve kol lastıklerı akıslerdekı bosluk akıs koruklerı usta sıze yazar aracta bazı hızlarda ıp gıbı gıderken hıssedılmez balans ayarsızlıkları bellı hızlardada tepkı verebılır
sorununu rot-balans ayarı yapan yer cozecektır tekerın kamber ayarından zaten egılım gorulıur

Son düzenleme:

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen bir rot balasçıya gittim. bilgisayarlı sanmıştım ama değilmiş. adam baktı hafif kaçıklık var dedi. eleindeki çubukla lastikleri dengeledi. balans ayarı da yaptırdım. ayrıca ön lastikleri arkaya aldık. sanırım sorun gitmiştir.
teşekkür ederim saygılar...

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt rot a bakması lazım mutlaka bilgisayarlı bir yere git