!! ön taraftan gelen lakırtı sesleri ile ilgili bir uyarı !!

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle küçük ve bol engebeli yolda giderken, (mesela parke taşlı gibi tırtırlı yol) aracın kaput tarafından, lakur lukur lıkırlıkır gibi metalik olmayan sesler geliyor ise ve siz neyaptıysanız bu sesin nedenini bulamıyorsanız, bir de şunu kontrol edin. silecek fışkırtma boruları kaputun iki katmanı arasından geçiyor olabilir. benim B kasa corsa da öyle. ve bu boru bir şekilde zamanla sabitlendiği şeyden kendini kurtardı veya kendine sallanabileceği bir yer yaptı ise, dediğim tür yollarda bu lakur lukur sesi yapar, kaputu çalar durur tef çalar gibi. siz onu deliklerin birinden bir kablo parçası ile tutturup fazla çekiştirmeden bağlayın ya da bir şekilde oynamasına engel olun ses kalmaz.

Son düzenleme:

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öneri için teşekkürler..bizde aracı yeni aldığımızda şöför tarafından bi ses geldi aylarca sorun bulunamadı ses kesilmişti şimdi son günlerde ara sıra çıkıyor ortaya sölediğin yere bakmak lazım...

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet, cam suyu deposunun olduğu taraftan gelme ihtimali daha yüksek. ben de aylarca uğraştım. soora bi gün çaaresizce bakarken kaput alt kaplaması deliklerinden birinde bakarken içerden geçen bir boru gördüm. takip ettim silecek suyu borusu. elledim hafiften, serbestçe sallanıyo. bez teptim önce denemek için, ses yok. soora bezi çıkarıp uygun bir telle sabitledim.

Son düzenleme:

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya o gıcık seslerden bendede var arka taraftan geliyor ben krikonun bijon anahtarının falan koyulduğu bir yer var oradan şüpheleniyorum ana hala çözemedim

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba benim arabanında böyle bir sorunumu var ? aynı sesler bendende geliyor servis inatla ön tarafta birşey yok arka tarafta parça değişecez diyor tamam arkadanda ses geliyor ama öndende ses geldiğine eminim.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim sorunuma çare ararken ustalar, neler değiştirmeye kalktı. fren merkezi bile.

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlardansa okadar maliyetli bişey değil anladığım kadarıyla