ön kaput kaplama çıkarttım kalan yapıştırıcı kalıntıları

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
muayene giderken ön kaput üzerindeki , daha önceki sahibinin yaptırdığı mat siyah kaplamayı söktüm (böyle daha iyi oldu) ama kaput üzerinde yapışkan madde kaldı bunu boyaya zarrar vermeden nasıl sökerim?

su ve deterjan çıkartmıyor torpido temizleme spreyide sonuç vermedi ne yapmak lazım :confused:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zift sökücü işini görebilir ustam ya da gazyağı ancak öncesinde çok sıcak olmayan suyla biraz yumuşatırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz gibime geliyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oto boyacılarında temizlik için kullanılan kiloluk tinerler var, onunla silmeni tavsiye ederim.

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger daha onceden boyali degilse selulozik tiner is gorur, ama onceden boya varsa onu da alir haberin olsun..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pastayla ovmayı denediniz mi

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu ilacı ya benzin yada gaz yağı ama gaz yağı daha yumuşaktır tavsiyem gaz yağı onun öncesinde yunus abinin de dediği gibi ılık bir suyla önceden geçerseniz iyi olur ılık dediysem de elin değebileceği kadar boyanın yaşına ve kalitesine göre benzinde kullanılabilir ama benzinin boyayı alma ihtimali var

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıkama yağlamaası olan benzin istasyonlarında bulabilirsiniz. ama dikkat edin yumuşatmadan sürterek çıkarmaya çalışırsanız yaparken farketmeyeceğiniz ama sonra canınızı çok sıkan hareler, çizikler görmeniz içten bile değil. o yüzden mümkün olduğunca kimyasallarla, ılık suyla yumuşatıp yine suyun tazyiki ile çıkartmanız.

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin kullanarak tabi hafif hafif zarar vermeden çıkartabilirsiniz.Şahsen ben benzin yardımı ile zorlanmadan temizlemiştim.