Ön kapılardan gelen gıcırtılar ve kapi içini açmak

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar , babamın merivayı uzun ugraşlar sonucu neredeyse fabrıkadan ilk alındığı temizliğe ulastırmayı başardim :) fakat ön kapılardan gelen gacırtı ve gıyık guyuk sesini biturlu kesemedim sanırsam iç mekanizmasını guzelce temizleyıp yaglayıp geri takmam gerekecek , fakat kapının içine ulaşmayı bırturlu beceremedim butun vidalarıni sökmeme ramen içinde beyaz tırnaklar gordum ve bunlar kapi iç korumasini salmıyor , bu kapıların içini nasıl açabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederim bu arada araç a kasa meriva dır .

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı acılırken gergiden ses gelıyorsa resımde ekledıgım gerginin uc kısmı saseye pimle sabıtlenıyor ve dıkkat edersen pim sılındırık yuva ıse kare ve bosluk olmaması lazım pımde bu kısma plastık bır conta var kare olan yataga oturuyor pımı sıkıyor onu yenilemelisin gergiyi komle sokmene gerek yok pımı cıkar gergıyı ayır ve yenile ses kalmaz..

Ekli dosyalar

• pr_01_4810_max.jpg
    pr_01_4810_max.jpg
    13.1 KB · Görüntüleme: 152

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı acılırken gergiden ses gelıyorsa resımde ekledıgım gerginin uc kısmı saseye pimle sabıtlenıyor ve dıkkat edersen pim sılındırık yuva ıse kare ve bosluk olmaması lazım pımde bu kısma plastık bır conta var kare olan yataga oturuyor pımı sıkıyor onu yenilemelisin gergiyi komle sokmene gerek yok pımı cıkar gergıyı ayır ve yenile ses kalmaz..

Sagol abı bunu cozmeye calısıyordum valla :) En kısa surede el atıyım :)

yortugbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı gıcırtı bende de var. Kapıyı sökmedim. ustaya gösterdik yağladı ama yine aynı:)