ön düzen neden ister

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar ben size bir soru daha soracam.
arabayı ön düzene götürmem lazımmış ustaya sormayı unuttum araba neden ön düzen iter. sadece dedimki frene absarken direksiyona az bir vurma var dedim oda disklere baktı eğrilik var mı diye, orda sıkıntı çıkmadı. sen bunu ön düzenciye götür onlar yapar dediler.
yardımlarınızı bekliyorum.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rot, rotil, lastik, balanslar, salıncak, burçlar, takozlar, amortisörler, jant, yay vss. hepsi ön düzene girer. Yolların durumuna göre ön düzen rutin bakım ister. Kolay gelsin.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön takım ve rot ayar kontrolünü, senede 1 kez ve 10-12 bin km'de bir yaptırmakta fayda var.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ön takım ve rot ayar kontrolünü, senede 1 kez ve 10-12 bin km'de bir yaptırmakta fayda var.

Bu açıklamadan sonra ben duman oldum :D 5 yıldır araç bende ama daha rot yüzü görmedi ama sarsıntı falan da yok... muayeneden sorunsuz şekilde geçmeye devam ediyor. :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön düzenden dolayı zaten kolay kolay muayneden kalmazsınız. balans yapılınca zaten araba genelde titreme falanda yapmaz. bizim vectranın ön arka viraj demirleri falan gidik daha 1 kaç parça daha varmış bozuk hatırlamıyorum. babam mezuniyetime gelmeden 1 gün önce soktuğu için rota yapılamadı. öyle geldi araba 2 bin km yakın yol yaptı araba gelirken ben kullandım 140 170 arası baya bir asıldım ara ara ip gibi gidiyor ama bu parçaların sağlam olduğu anlamına gelmiyor...

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rotsuz araba bıyıksız kediye benzer :)