Ön döşten gelen ses :)

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar, arabamı aldığımdan bu yana ön döşten ses geldiğini düşünerek nerdeyse komple söktürecektim ve bu yüzden bir iki ustaya gittim. açıp bakmaları gerektiğini söylemişlerdi. işin komik tarafı akşam babamla birlikte bir yere gidiyordum ve sesten döşü söktüreceğimi söylediğimde durdu ve sesi dinledi bunun için döş sökülmez dedi ve arabanını silecek kolundaki yol bilgisayar düğmeleri tuttu vee gevşediğinden ses yaptığını söyledi. düğmelere bastırdığında sesten eser kalmadı. :kop: bende ağzım açık bakakaldım. sizinle paylaşmak istedim.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya işte daha alacak çok dersimiz var...

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz opelciler bu tür tıkırtılardan çok huylanıyoruz herhalde, Sonuçta metal ve plastikten oluşan elemanlar zamanla ses yapacaktır. Sorunu çözmek için arkadaşımızın anlattığı gibi bir bileni yanımıza oturtmak ve sesin nereden geldiğini tespit ettirmek. :)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bendede aynı sorun vardı. araya ufacık bi kağıt sıkıştırdım geçti...
aman siz siz olun bu sesleri iyi araştırmadan öyle gögsü söktürmeyin. hiç ummadık yerden çıkabiliyor sesin nedeni..
elle yoklayarak çoğu zırıltının kaynağını bulabilirsiniz.
Örnek : ön cam havalandırma ızgarasıda zırıltı yapabiliyor. veya ön taraf sağ ve sol camdan tınkırdama sesi gelebiliyor. sebebi ise kapının içindeki airbağ algılayıcısının tırnaklarının yerinden çıkmış olması. gibi.

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahhh bu sesler ahhh bi tane var arka tarafta bulamadım hala

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende inadına bir sesle yaşayıp duruyorum. Yokuş yukarı çıkarken tıkır tıkır geriye doğru , yokuş aşağı inerken tıkır tıkır ileriye doğru ..... Bakmadığım yer kalmadı bulamadım bu sesi. Sonunda alıştım. Bu ses faydalı bile oldu. Bazen dalgın olduğumda yoldaki iniş çıkışları bana hatırlatıyor.Hemen vitesi küçültüyorum veya büyütüyorum. :)

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz opelciler bu tür tıkırtılardan çok huylanıyoruz herhalde, Sonuçta metal ve plastikten oluşan elemanlar zamanla ses yapacaktır. Sorunu çözmek için arkadaşımızın anlattığı gibi bir bileni yanımıza oturtmak ve sesin nereden geldiğini tespit ettirmek. :)

olay budur +++++