Ön Camı Kaskodan Değiştirme Hakkında

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaskodan beyanla dediğiniz rapor tutulmadan mı oluyor yani orayı tam anlayamadım hocam.
Cam hasarı detay sorguda çıkıyormuş bu arada, yani en azından sigorta şirketinin bana söylediği bu yönde. Çok enteresan bir durum yani, firmanın bölge sorumlusu ile irtibata geçtiğimizde o da şaşırdı benim duruma :D Neyse, SBM'den hala cevap bekliyorum, düzeltilmezse ne yapabilirim onu bilmiyorum ama.
aynen hocam, tek taraflı kazalarda, küçük çaplı kazalarda kendiniz beyan yazarak ta hasar talep edebilirsiniz. Artık polisler yaralanmalı yada adli vakaya girecek nitelikte kaza olmazsa bakmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: UğurT

UğurT

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
aynen hocam, tek taraflı kazalarda, küçük çaplı kazalarda kendiniz beyan yazarak ta hasar talep edebilirsiniz. Artık polisler yaralanmalı yada adli vakaya girecek nitelikte kaza olmazsa bakmıyorlar.
Hadi ya bunu bilmiyordum. Kasko şirketini aradığımda da beni bilgilendirmediler bu konuda.
Peki farkı yada avantajı ne oluyor?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hadi ya bunu bilmiyordum. Kasko şirketini aradığımda da beni bilgilendirmediler bu konuda.
Peki farkı yada avantajı ne oluyor?
yani bir dezavantajı yada avantajı yok esasında. Yani atıyorum park yerinden çıkarken arabayı sürttüğünüzde yada far tamponu çaptığınızda polis zabıt tutmuyor. siz bu durumda fotoğraf çekip kendi beyanınızı yazarak talepte bulunabilirsiniz. Zaten hasar uyumluysa herhangi bir sorun yaşamazsınız.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cenk hocam selam, 10 yıldır sigorta şirketinde çalışıyorum uzun yıllar oto hasar servisinde çalıştım. Emin olun sigorta şirketlerinin bu işlerde parmağı yok. Biz ne yapsak , hazine anında tepemizde, istesiniz bile bir katakulli yapamazsınız. Bazı araçlarda dediğiniz gibi boya vs. Yok ama pert. Bunlarda darbeden dolayı öyle bir elektrik ve beyin sorunu meydana geliyorki yapmaya kalksanız parça
İşçilik rayiç bedeli aşıyor. Bu işte katakulli bizzat aracılar tarafından yapılıyor. sigorta şirketlerinden bu araçları alıp, yok sigorta şişirmesi, yok anlaşmalı hasar diye millete pazarlıyorlar. Hatta araç sahipleri bile pert araç bende kalsın, siz üstünü ödeyin diyip, daha sonra aracı gidip bir yerde toplatıp, sigorta şişirmesi diye hem şirketten yüklü para alıp hemde alıcadan piyasa parası alıp suistimal ediyorlar.o dirençli airbaglar falan hep böyle ortaya çıkıyor. Bizzat bu işin içinde olduğum için, siz sigorta şirketi olarak, 1 tl fazla ödeseniz hesabı soruluyor. Burada devletin kanımca pert yada ağır hasarlı araçları piyasaya sürmemesi hurdaya ayırması lazım. Yoksa çok kişinin canı yanmaya devam edecek. Zaten şuan pert kayıtlı yada ağır hasarlı araçlar nerdeyse piyasada satılan hatasız araçlarla aynı paraya denk geldi. Diğer konuyla ilgili, 2015 öncesi bizde mini onarım olan hasarları tramere yansıtmıyorduk. Ancak bunların sbm’ye yansıtılması zorunlu olduğu için mecbur yansıtılmaya başlandı. Cam hasarında, yaralanmalı hasarlar yada büyük çaplı olmayan hasarlarda kaskodan beyanla işlem yapabilirsiniz. Arkadaşımızın durumunda her ne kadar çarpma çarpışma olsa da daha sbm dosyası kapanmadığı için oradaki bilgilerin dosya açılırken girilen şifahi bilgilerden kaynakladığını düşünüyorum. Cam faturasına istinaden ödendiği için sbm de illaki cam hasarı olarak görünecek

ilker bey yazdıklarınızı okudum. sadece hasarlı araç alım satım işi yapanlar var. devlet kazalı aracı trafikten men etse nasıl olur bilemiyorum. ülkedeki vergiler vs men edilen aracın yerine yenisini almak çok zor hele de otomobil tedarik etmek krize girmişken. Allah kaza bela vermesin kimseye de ne araçlarımız perte çıksın ne de biz uğraşalım.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg ve UğurT

UğurT

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Dün işin detayına iyice girdim, sigorta firmasını aradım ve uzuuuuun çabalar sonucunda bana geri dönüş yaptılar. Durumu anlattım ve sistemden baktıkları zaman bir tuhaflık farkettiler; servisin tuttuğu rapoda cam kırılması, exper raporunda cam kırılması, firmanın raporunda ve firmanın sisteminde cam kırılması ama 5664 sorgusunda çarpışma görünüyor :D
Müşteri hizmetlerindeki kişi de şaşırdı tabi :D Cam kırılması olarak giriliyor ama çarpışma çıkıyor dedi :D Tekrar deneyin dedim ve tekrar denediler yine çarpışma olarak çıkıyor :D
Olay SBM sisteminden ötürü oluyormuş. SBM'yi aradım ve durumu anlattım. Sigortam 360.com sitesine yönlendirip online işlemlerden hasar bilgi düzeltme formu varmış, oraya yönlendirdi.
Dün durumu anlatan bir form doldurdum ve cevap bekliyorum.

Eğer olur da başına gelen başka biri olursa bu yol aklında bulunsun.
Güncelleme yapayım.
Bugün SBM tarafından bir e-mail geldi. Bahsini ettiğim formu da doldurmuştum ve ek olarak iletişim formuna daha hızlı yanıt vereceklerinden ötürü oraya da şikayetimi yazdım.
İletişim formuna cevap vermişler, site üzerinden hasar bilgi düzeltme ile bilgilerinizi girin demişler.
Tekrardan aradım ve görüştüm. Sigorta firmasına bildirimde bulunduklarını ve geri dönüşü sigorta firmasının yapacağını yani sigorta firmasının olumlu yada olumsuz döneceğini söylediler.
Sigorta firmasını aradım ve tabii ki yine ulaşamadım :)
Bir hafta daha sabredip sürecin işlemesini bekleyecem ve eğer gelişme olmazsa müşteri hizmetlerini sıkıştıracam. Eğer yine sonuç vermezse hazine müsteşarlığına şikayette bulunacam ve mahkemeye verecem.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sizin bu sigorta, SBM görüşmelerinizi okuyup bir çok kişinin ''arkadaş ne adamlar var ya, nelerle uğraşıyorlar, boş ver gitsin ne yazarsa yazsın benim elimde fotoğraf var onu araç satılırken alıcıya gösteririm'' dediğini düşünüyorum. veya hiç önemsemeden devam eden aracı hakkında en ufak bilgiye sahip olmayan insanları biliyorum.

valla tebrik ederim uğur bey. ülkemde sizin gibi duyarlı ve haklı davasının peşinde koşan insanları görmek gerçekten çok güzel. herkes pire için yorgan yaksaydı eminim hiç bir işimiz bu kadar laçka olmazdı.

👏👏👏

• Beğen
Tepkiler: UğurT

UğurT

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
sizin bu sigorta, SBM görüşmelerinizi okuyup bir çok kişinin ''arkadaş ne adamlar var ya, nelerle uğraşıyorlar, boş ver gitsin ne yazarsa yazsın benim elimde fotoğraf var onu araç satılırken alıcıya gösteririm'' dediğini düşünüyorum. veya hiç önemsemeden devam eden aracı hakkında en ufak bilgiye sahip olmayan insanları biliyorum.

valla tebrik ederim uğur bey. ülkemde sizin gibi duyarlı ve haklı davasının peşinde koşan insanları görmek gerçekten çok güzel. herkes pire için yorgan yaksaydı eminim hiç bir işimiz bu kadar laçka olmazdı.

👏👏👏
Yani hocam açıkçası zamanım da pek yok yani ona rağmen uğraşıyorum. Detay sorgusuna girdiğimde değişen parçalarda cam, cam fitili ve işçilik yazıyor ve orijinal olduğu da yazıyor ama bir işi doğru yapmak varken neden böyle alengirli olsun ki.

Herkes işini doğru yapsa, detaylı bir şekilde yapsa, özen gösterse dediğiniz gibi bugün çoğu işimiz böyle olmazdı.
Bakalım İnşallah işi sonuçlandırmayı düşünüyorum bir aksilik çıkmazsa :D