Omega 5.7 V8 motor + GETRAG şanzıman

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler aranız' da bilenler vardır Omeganın 5.7 V8 motorlu bir aracı var bu motoru nereden bulabilirim bu araçlar genelde RUSYA' da sizce sıfır motoru bulabilirmiyiz?
Ayrıca sonradan bu araca GETRAG şanzıman takabilirmiyiz?
Biliyorum GETRAG el değiştirdi ama yine de aynı malzemeleri kullanıyordur diye umud ediyorum olmadı GETRAG vari bir şanzıman firması tavsiyesi' de olur.
Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve Hasip

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bu arada ilk üye olduğum zaman açmış olduğum konu yine gündeme gelmeye başladı bu sefer farklı bir proje ile umarım kafamdakileri bulabilirsem DÜNYA genelinde ilk Supercharge ve Nos' lu Omegayı yapmaya çok yakınım.
Detayları daha sonra açıklayacağım.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve Hasip

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şimdi öğrendiğim bir habere göre V8 motor Corvette motoruymuş ve yüksek sıcaklığa araç dayanabilir mi korkusu yüzünden iptal edilmiş bu yüzden pazara sürülmemiş. Kısacası normal Omega kasası ile motor uyumlu olmayacak, aşırı ısınacak ve kasada illaki ekstra soğutma önlemleri alınmak zorunda kalınacak. Tabiki bunu da ben istemem kasada ekstra bir şey olmasın.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Üstat bu iş sonunda senin araç trafiğe çıkamayacak çekici ile özel gösterilere gidecek :) Bu söylediğin kombinasyonu Türkiye'de ayağa kaldırmak çok kolay değil (bence)

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Üstat bu iş sonunda senin araç trafiğe çıkamayacak çekici ile özel gösterilere gidecek :) Bu söylediğin kombinasyonu Türkiye'de ayağa kaldırmak çok kolay değil (bence)
Ne yalan söyleyeyim başarırım diye umud ediyordum fakat motorun yayacağı sıcaklığı gerçekten hesap etmedim.
Çok doğru bir tespit yapmışlar ya kasada oynama yapacaksın aerodinamiğini, hava akışını değiştireceksin yada yapamayacaksın.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hadi diyelim kasada oynadın bolca hava girişi ve çıkışı yaptın bu sefer millete sürpriz yapma şansın kayboldu :) gören sesinden görünüşünden pislik çıkartabileceğini anlayacak uzak duracak.
Benim amacım tamamen kaybolmuş olacak çünkü ben arabanın standart bir omega gibi görünmesini istiyorum, ki yolda giderken bir kaç tanesine :) saplayabiliyim diye :D düşünsenize yanına s2000 falan geliyor, subaru sti, opc insignia yada ne biliyim m3 falan omega feci şekilde koyup geçiyor :D adam arabayı yakar be :D