Omega 2.5 V6 Projesi...!

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler biliyorsunuz geçenlerde çok hafif bir mod ile aracıma bakım yapmıştım. Fakat ne yazık ki bir yerlerim kaşınmaya başladı ve supercharge olayını ciddi ciddi düşünmeye başladım özellikle twin screw tipi supercharge takmayı düşünüyorum fiyat önemli değil kafadan neden o kadar yüksek supercharge seçiyorsun demeyin. Bildiğiniz, bu işte usta bir yer varmı yoksa şahin paşa paşa git paşaoğlu tuning yapsınmı diyeceksiniz. Bu konuda yardım edecek varsa mesajını bekliyorum. Bu arada paşaoğlu tuning ile büyüdüm güvenim sonsuz baştan belirtiyim. Son olarakta İntercooler ile birlikte bu işlem yapılacak yani sadece hava basıncı yükselmeyecek, hem yüksek hemde soğuk hava girişi artacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mtunc

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam bu yazdıkların üst düzey modifiyeye giriyor (bence). Bu iş benim yorumlarımı aşar :)

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam bu yazdıkların üst düzey modifiyeye giriyor (bence). Bu iş benim yorumlarımı aşar :)
Evet farkındayım bakmayın benimde bu kadar kısa yazdığıma işin içine lastikler bile dahil oluyor ama detayları yazmaya üşendim açıkçası :D Sadece bu işi yapan birileri varsa özellikle opel ile deneyimi olan öğreneyim en azından ona giderim diye yazdım.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Ama şimdi düşündüm çokta üst düzey değil aslında 3 - 4 tane parça aslında twin screw supercharge kiti, alüminyum borular, intercooler ve az bişi kaput eğme geri kalan hep işçilik. Tabi bunlar ekstra olarak takılacak yapılacak olanlar birde orjinal parçaları sağlamlaştırmak var.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şahin Bey, reklam olmazsa 2CR Ankara - Serhat Bey ile görüşün; kendileri meşhur Lacibey Omega'nın sahibi idi Omega üzerine çalışmaları olması lazım bence size gerekli yolu göstereceklerdir..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
twin_screwece38e49bda6d604.jpg

Bahsettiğimiz bu aletmidir hocam ? Maşallah bu nedir böyle... Bunun için motor dahil elden geçebilir, en azından üst kapak...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin Bey, reklam olmazsa 2CR Ankara - Serhat Bey ile görüşün; kendileri meşhur Lacibey Omega'nın sahibi idi Omega üzerine çalışmaları olması lazım bence size gerekli yolu göstereceklerdir..
Berkay bey gerçekten teşekkür ederim. İstediğim tek cevap buydu çok sağ olun.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
twin_screwece38e49bda6d604.jpg

Bahsettiğimiz bu aletmidir hocam ? Maşallah bu nedir böyle... Bunun için motor dahil elden geçebilir, en azından üst kapak...
Evet bu alet, hayır gerekmiyor superchargerın (tabiki benim bahsettiğim twinscrew supercharge) tek eksisi otomatikse araba tork ve güç artışını biraz hissediyorsun vites geçişlerinde tabi araç bir anda 170 hp den 300 - 350 hp arası bir şeye çıkınca çok doğal onun haricinde yakıt bile değişime ihtiyaç duymuyor tabiki düzgün ayarlandıysa.

Son düzenleme:

esrarligözler

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
reis kaç ay geçmiş bende şimdi aklıma takıldı ararken gördüm konunu internetten üye oldum hemen yazayım dedim ne alemde şuan proje

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
reis kaç ay geçmiş bende şimdi aklıma takıldı ararken gördüm konunu internetten üye oldum hemen yazayım dedim ne alemde şuan proje
Ne yazık ki askıya almak zorunda kaldım araç iki kere üst kapak contasıyla uğraştırdı o arada hiç ilgilenemedim onun için şimdilik beklemede ama sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.