Omega 2.5 td gitmiyor !

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo dizel yazan bolumu kontrol ettim,herhangi bir catlak yok,boruda yumusaklik fazla yok yani ne sert nede yumusak.Motor bazen çok iyi calisiyor bazende çekisten dusuyor,yani ne zaman iyi olcagi pek belli degil ama genelde guç kaybi var.Mesela arabayi kullanirken 110 da sabitliyorum (tempomat ile) biraz yokus olunca yol, ibre once 100 yakin olacak sekilde dusuyor ve vites kendini 2 ye atiyor ve deviri yukseltiyor, 110 u biraz gecince kesiyor ve normal devrinde ilerliyor ama 10 sn sonra yine ayni islemi tekrarliyor,bazende ayni hiz ayni yerde normal oalrak vitesi 2 ye atmadan ilerliyor araç.Ve ozellikle vites 3 den dorde atacagi zaman motor tur devri 4 den birden 2 bin tura dusuyor ve araç kendini toplayamiyor,ancak bu durum 1,2 ve 3 te olmuyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
slm arkadasım baya bı guc kaybı var zorluyo kendını benım basımada geldı eskı arabam toyota yarıs guc kaybı vardı 3, 4 dewırı gecmıyodu cok zorluyodum ne yaptım ne ettım olmadı kabrıtor boagızı enjeksıyon depoyu temızlettırdım bujılerı kabloları yok yıne aynı toyata servısıne gıttım baska cagrem kalmadı ucretsız motor cekap yaptılar sorun cok ufak sasırtıcı cıktı ınan bana guleceksın arkadasım hava fılıtresı gıren sokert koblaları hava tutup temızledı senın sorunun bu bumu arkadasım dedı para bıle almadı duzeldı bı okadar dısarda ugrastık sorunu cozduk sana hava fılıtresi kablolarisoket sensorlerı tekara kontrol ettır derım kardesım kolay gelsın ınsallah sorunu cozersın:)

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarin baska bir opel servisinden randevu alicam,diger opel servisinden degisen parca vs bahsetmeden sadece guc kaybi var digecegim,baska caresi yok heralde birde baska servis baksin bakalim ne diyecekler

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu bizim vidali egr valflerine benzemiyor komple bir parca gibi yada onu cikartmanin bir yontemi varmi acaba sasirdim dogrusu,,,

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki sorun otomatik vites kutusunda ; beyin hidro elektrovalfleri kontrol ettirdinizmi? ...

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onumuzdeki pazartesi gunu için randevu verdi opel servisi, bakalim ne çikacak ariza olarak,umarik buyuk ve masrafli bir sorun degildir,1 ay sonra izine gelicem turkiyeye bari parayi tamire yatirmasak !

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 parametrelerini iyi okuyan ve yorumlayan, aracın orjinal değerlerini bilen bi usta bulursun inş. triger kayışı sente ayarını kontrol etsinler. aracın cekişi bayaa düşük tech 2 arıza vermez ama mazot, avans, şanzıman değerleri okunabilir. hepsinin kontrol edilmesi lazım. aracın yakıt tüketimi ne durumda?

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayaranina gore aracin yakiti gayet normal,ama 75 litre mazotla 700km yaparsam su aralar ne mutlu bana.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2 parametrelerini iyi okuyan ve yorumlayan, aracın orjinal değerlerini bilen bi usta bulursun inş. triger kayışı sente ayarını kontrol etsinler. aracın cekişi bayaa düşük tech 2 arıza vermez ama mazot, avans, şanzıman değerleri okunabilir. hepsinin kontrol edilmesi lazım. aracın yakıt tüketimi ne durumda?

2,5 TD de Triger Kayisi yok. Zincir var. Bilginize sunulur.

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu EGR vani nasil iptal edebilirim ? temizlemesi ok ama her yerden baglantisi var bu alete,bunlari iptal edince bu baglantilar ne olacak ? Resimli bir anlatimi varmi? internette aradim Fransizca ve turkce siteleri ama hep temizlikten bahsediliyor.